banner30

banner29

Haydar Baş koronavirüse nasıl yakalandı? Bakan Soylu devreye girdi ama...

Trabzon'da koronavirüse yakalanan ve tedavi sürecinde hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Başkanı Haydar Baş'ın hastalığa kandil gecesi Akçaaabat'taki bir camide ortak ibadete ısrar etmesi sonucu yakalanmış olabileceği öne sürüldü.

Gündem 17.04.2020, 16:08 17.04.2020, 22:39

Haber Erk'in aktardığı bilgilere göre BTP Başkanı Haydar Baş, 7 Nisan Berat Kandili gecesi evinin bulunduğu mahallenin aşağısında kendi aile şirketine ait çelik tencere fabrikasına oldukça yakın camide İstanbul’dan gelen arkadaşları ile birlikte ibadet etmek istedi.

KORONAVİRÜS HAYDAR BAŞ'A NASIL BULAŞTI?

Sarıtaş TOKİ Camisi imam hatibinin itiraz edip, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın koronavirüs salgını nedeniyle aldığı kararı hatırlatarak "Devletin yasağı var" demesine rağmen Haydar Baş, "Burada devlet benim" diyerek caminin kapsını açtırdı ve cemaati içeri aldırdı.

Cami görevlilerinin durumu yetkililere bildirmesi üzerine emniyet güçleri, camideki topluluğu dışarı çıkarmak istedi. Yaşanan arbede sonrası camideki durum İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya intikal etti.

 SOYLU, 'DURUM CİDDİ ÖLEBİLİRSİN' DEDİ

İddiaya göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haydar Baş'ı durumun çok ciddi olduğu yönünde uyardı ve ölebileceğini söyledi.

Yine iddiaya göre, ateş ölçer getirildi cemaatin ölçümleri yapıldı. İlk test yapıldığında Haydar Baş değil yanındakilerden pozitif çıktı. Ancek 9 Nisan’da Haydar Baş ateşlendi ve yapılan test pozitif çıktı. Baş ile birlikte ailesinden 8 kişi daha koronavirüse yakalandı.

HASTANE SÜRECİNİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DUYURDU

Haydar Baş'ın koronavirüs ile mücadelesi duyulduktan sonra gözler Trabzon'a çevrildi. Baş, birkaç gün sonra ağırlaşarak solunum cihanızına bağlandı ardından da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yorumlar (3)
Musa 1 yıl önce
Muridleri gazetede korono morono yok hepsi oyun diye yazı yazıyordular fırkayı naciyeden olmak kolay değil başka kurtulamıyorsun
mehmet karataş 12 ay önce
10 nisanda süleyman ....? sokağa çıkma yasağı ilan etmesi bilinen hatası idi şimdi bu ikinci bir hatası daha ortaya çıkmış oldu onun sözü ile camide kandil gecesi düzenlenmiş ise o camide kim virüse bulaşmış ölmüş ise katili süleyman s....? dur
Fatih Kara 12 ay önce
Cehalet tedavisi zor bir olaydır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?