HDP'den Barış Pınarı Harekatı'na 'durdurulma' talebi!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Sezai Temelli, "Uluslararası tolum nezdinde kabul edilirliği olmayan savaşın işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz" dedi.

HDP'den Barış Pınarı Harekatı'na 'durdurulma' talebi!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Uluslararası tolum nezdinde kabul edilirliği olmayan savaşın işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz" dedi.

Temelli, HDP Grup Toplantısı'nda konuştu. Temelli, Suriye operasyonuna karşı çıkarak, "Bu savaşı istemiyoruz. Bu savaşı isteyenlere karşı barış irademizi ortaya koymazsak, savaşın yıkımı üstümüze olacak. Felaketin bedelini çocuklarımız ödeyecek. Uluslararası toplum nezdinde kabul edilirliği olmayan savaşın işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz" diye konuştu. Temelli şöyle konuştu:

"İşgal niyetimiz yok diyor. Niyetiniz yoksa eğer bu hazırlıklar nedir? Afrin'den sizi biliyoruz, okul, fakülte açıyorsunuz. Şimdi de aynı şeyi Fırat'ın doğusu için tasarlamaktalar. Bu savaş Ortadoğu'nun yüz yıllık geleceğini yok eder. Yüz yıl önce yaşadığımızı yine yaşarız."

Tezkereler konusunda Temelli, "Tezkereler samimiyet testidir. Demokrasiden yana mısın, faşizmden barıştan yana mısınız, savaştan yana mı? Meclis tezkerelere 'evet' diye diye bak ne hale geldi? Bu tezkereler artık 'hayır' deme zamanı geldi. Bir kez daha tezkereye 'evet' derseniz suça ortak olacaksınız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin Doğançay
Şahin Doğançay - 8 ay Önce

Sezai eşbaşkan siz rahat olun bu bir savaş değil savaş devlet ler arasında olur MEHMETÇİK sürüngenleri temizlemeye gidiyor

MARAŞLI
MARAŞLI - 8 ay Önce

Keneler temizlencek.
Barış harekatı savaş değil....

Eskereli
Eskereli - 8 ay Önce

Kanını inkar etmiyorsun

Emrah
Emrah - 8 ay Önce

Pkk denen şerefsiz alçakları yok etmeye gidiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner5