banner29

HDP'den koronavirüs önlemi!

Olağanüstü gündemle toplanan HDP MYK’sinde korona virüsü nedeniyle Nevroz kutlamalarını iptal etme kararı aldı.

Gündem 12.03.2020, 17:37
HDP'den koronavirüs önlemi!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), olağanüstü gündemle parti genel merkezinde toplandı. HDP, korona virüsü nedeniyle Nevroz etkinliklerini iptal etme kararı aldı.

‘KORONA VİRÜSÜ İLE MÜCADELEYE YOĞUNLAŞMALIYIZ’

Toplantı sonrası HDP şu açıklamalarda bulundu: Tüm insanlık açısından ciddi bir tehdit haline gelen Korona virüsünün giderek yaygınlık kazandığı gerçeği karşısında iki gündür siyasi partiler ve demokratik sivil toplum örgütleriyle birlikte sağduyulu bir karar almak amaçlı tartışma ve değerlendirmeler yaptık.

Yürüttüğümüz tartışma ve değerlendirmeler sonucunda; tüm insanlık açısından bir tehdit haline gelen Korona virüsü vakalarının tüm bölge ülkelerinde görüldüğü gibi, Türkiye’de de Korona virüsü vakalarına rastlandığı açıklamaları karşısında; halklarımızın sağlığını her şeyin üstünde görerek, Uluslararası bir etkinlik olan Nevroz bayramı kutlamalarıyla ilgili olarak, yeniden bir karar almanın hayati derecede önemli olduğuna inandık. Halkımızın ve uluslararası toplumun sağlığı açısından tedbir alma amaçlı 2020 Nevroz bayramı kitlesel etkinliklerini iptal ettiğimizi halkımıza ve uluslararası topluma duyurmak istiyoruz.

Halklarımız ve tüm uluslararası toplumun böylesine zor bir kararı almamızı anlayışla karşılayacağına inanarak, tüm insanlığın sağlığını tehdit eden Korona virüsü ile mücadeleye yoğunlaşmalıyız. Buradan bütün insanlığa geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Korona virüsü nedeniyle yaşamını kaybedenlere Allahtan rahmet, hastalara acil şifalar diliyoruz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?