banner29

HDP'den skandal suç duyurusu!

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, erken yaşta evlendikleri gerekçesiyle cezaevine konulan çiftlerin dramını haberleştirdiği gerekçesiyle Anadolu Ajansı hakkında skandal bir şekilde suç duyurusunda bulundu.

Gündem 22.04.2020, 13:34
HDP'den skandal suç duyurusu!

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, erken yaşta evlenen ancak cinsel istismar suçlamasıyla cezaevine konulan çiftlerin dramını gündemleştirdiği için Anadolu Ajansı hakkında suç duyurusunda bulundu.

HDP'den yapılan açıklamada, Anadolu Ajansı (AA) hakkında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, "Söz konusu haberin içeriğini hazırlayan, yayınlayan ve diğer tüm sorumlular hakkında soruşturma başlatılarak, soruşturma neticesinde şüpheliler hakkında cezalandırılmaları istemiyle iddianame düzenlenerek kamu davası açılmasını talep ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

HDP'den yapılan açıklamada, "Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuz, Anadolu Ajansı’nın 16 Nisan tarihli 'Erken yaşta evlenen kadın eşinin cezaevinden çıkacağı günü bekliyor' başlıklı haberi için suç duyurusunda bulundu. İlgili ulusal ve uluslararası mevzuata işaret edilen suç duyurusunda Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan haberin içeriği ve dilinin 'çocuğun cinsel istismarını normalleştirmeye' dönük olduğu vurgulandı" denildi.

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...ha şöyle, siz magazinlerle uğraşın...
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?