HDP'li Baydemir, Türkiye ve Erdoğan'a böyle kin kustu

Eski HDP milletvekili Osman Baydemir, İngiltere'deki BBC televizyonun önünde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Barış Pınarı Harekatı sebebiyle hedef alan açıklamalarda bulundu.

HDP'li Baydemir, Türkiye ve Erdoğan'a böyle kin kustu

Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı içeride ve dışarıda kimlerin düşmanlık yaptığını gözler önüne serdi. Özellikle Avrupa ülkeleri Türkiye'nin bu meşru harekatına karşı çıkarken, HDP de benzer bir tavır takındı ve operasyon için "işgal" ifadesini kullandı.

Avrupa Birliği (AB) PKK'yı terör örgütü olarak kabul etse de, özellikle Fransa, Almanya ve İngiltere'de terör örgütü yandaşları sokaklarda ve konferans salonlarında propaganda yapmaya devam ediyor.

AKILALMAZ İFTİRALAR

Bunların bir yenisi İngiltere'de yaşandı. Türkiye'nin terörle mücadelesini protesto etmek için terör yandaşları BBC'nin önünde toplandı. Eski HDP milletvekili Osman Baydemir, eline aldığı mikrofanla, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler yağdırdı.

Baydemir, Erdoğan'ı "terörist" ve "diktatör" olmakla suçlayacak kadar ileri gitti. Tabiri caizse ağzından çıkanı kulağı duymayan HDP'li isim, Türkiye'nin Kürt şehirlerini yok ettiğini iddia ederek, "Şimdi bu işgali durdurmazsak tarih tekerrür eder ve 1915'teki Ermeni Soykırımı gibi olur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut kâmil Demiroğlu
Mahmut kâmil Demiroğlu - 1 ay Önce

İnşAllah senin son henrin benim sayemde olur

SIRADAKİ HABER

banner5