banner29

HDP'li vekillerden skandal! Savcılık soruşturma başlattı...

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı teröristi öven HDP'li Büyükşehir Başkan Adayı ve HDP'li vekiller hakkında soruşturma başlattı.

Gündem 05.04.2019, 14:30
HDP'li vekillerden skandal! Savcılık soruşturma başlattı...

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, kesin olmayan sonuçlara göre, HDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Adnan Selçuk Mızraklı ile ilçe belediye başkanlarının katıldığı, terör örgütü PKK'yı ve teröristleri övücü sözde marş okunan, ölen teröristler için "saygı duruşunda" bulunulan kutlamaya ilişkin soruşturma başlattı.

PROGRAM TÜM YÖNLERİYLE İNCELEMEYE ALINDI

Alınan bilgiye göre, Başsavcılık, dün HDP tarafından il binasında gerçekleştirilen toplantıda silahlı terör örgütü ve teröristleri öven sözde örgüt marşının okunması, ölen teröristler için saygı duruşunda bulunulması, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atılması ve terör örgütü ile teröristleri öven söylemlerde bulunulması nedeniyle soruşturma başlattı.

Başsavcılıkça, kesin olmayan sonuçlara göre, HDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mızraklı, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk ve Hülya Alökmen hakkında terör suçundan yürütülen soruşturma kapsamında dün gerçekleştirilen program tüm yönleriyle incelemeye alındı.

Yorumlar (1)
HACI 2 yıl önce
Adam gibi şehrinize hizmet etseniz ölürmüsünüz. Kayyum atansında görün halinizi
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?