banner30

banner29

HDP'lilere ibretlik ders! 'İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız...'

Nusaybin’de, Barış Pınarı Harekatı’na tepki için toplanan grup protesto edildi. Nusaybinli bir vatandaş, gruba tepki gösterip, "İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız” diye isyan etti.

Gündem 21.10.2019, 11:03
HDP'lilere ibretlik ders! 'İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız...'

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bölgelerden düzenlenen saldırılarda 11 kişinin şehit düştüğü Nusaybin’de, Barış Pınarı Harekatı’na tepki için toplanan grup protesto edildi.

HDP milletvekilleri Pero Dündar, Ayşe Acar Başaran ve KESK Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in de aralarında bulunduğu kalabalık, Mardin Emek ve Demokrasi Platformu’nun düzenleyeceği basın açıklamasına katılmak için Nusaybin KESK şubesi önünde bir araya geldi.

Nusaybinli bir vatandaş, açıklama için hazırlık yapan gruba tepki gösterdi. Göğsünden çıkardığı Türk bayrağını açan kişi, “Sivillere, Nusaybin halkına bomba, havan atan terörü mü destekleyeceksiniz? Ben vatandaşım, Nusaybinliyim. İhanet ettiğiniz bayrağın altında yaşamayacaksınız” dedi. Polis ekipleri vatandaşı bölgeden uzaklaştırırken, grup ise açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?