banner29

HDP'nin tehdidi, CHP'de karşılık buldu!

HDP'li isimlerin 'Kayyum kararları sonrasında ittifak ortağı oldukları CHP'nin, yeterince kendilerini desteklemediğini ve hükümete kayyum konusunda yeterince yüklenmediklerini dile getirerek aba altından sopa göstermişti. CHP'li bazı vekiller de bu tehdit sonrasında TBMM'ye skandal niteliğinde bir teklifte bulundu.

Gündem 01.11.2019, 22:15
HDP'nin tehdidi, CHP'de karşılık buldu!

KAYYUMLAR ARAŞTIRILSIN, MASUM OLANLAR OLABİLİR!

CHP'li bazı vekiller teröre alenen destek veren HDP'li belediye başkanlarının görevinden uzaklaştırılmasına ve gerekli görülenlerinin de tutuklanmasına karşı çıkışlarını sürdürerek, bitmiş olan bu konunun tekrardan araştırılmasını talep eden bir grup önergesini Meclise sundu.

BULDAN TEHDİTVARİ KONUŞMUŞTU!

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan geçtiğimiz hafta teröre destek verdikleri gerekçesiyle görevden alınan HDP'li isimlere CHP’den destek gelmemesinden dolayı tehdit etmişti. Buldan, “bölgede yaşananlara ses çıkarmayanlar, bizden cevabı gerektiği zamanda mutlaka alacaklardır. Bu gerçekliği ortaya koymak gerekiyor." diye konuşmuştu. HDP’nin tehdidi karşılık buldu. CHP’den destek geldi. CHP’li vekiller, terörden dolayı kayyum atanan belediyelerle ilgili araştırma yapılması için Meclis’te grup önerisi verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?