banner30

banner29

Her şey bu resimle mi başladı? Koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çeken detay...

Araştırmacı-yazar Muammer Karabulut, koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çeken bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Son olarak 'Her şey bu resimde' başlıklı makalesinde Kissenger ve Mao görüşmesine vurgu yaptı.

Gündem 30.05.2020, 14:10 30.05.2020, 14:40
Her şey bu resimle mi başladı? Koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çeken detay...

''Belki de her şey Nixon’ın ulusal güvenlik danışmanı, 27 Mayıs 1923 Almanya doğumlu Amerikalı siyaset bilimci, diplomat ve Nobel Barış Ödülü sahibi Henry Alfred Kissinger’in 9-11 Temmuz 1971’de Pekin’e  yaptığı bir ziyaret ile başladı.'' sorgusunda bulunan Karabulut, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İşte Karabulut'un söz konusu yazısı:

Aslında Trump’lı ABD, DSÖ’yü bırakmadı. Bırakan Bill Gates’in kontrolünde olan DSÖ’dür.

ABD, DSÖ’ye en fazla mali katkı sunan ülke konumundaydı. Organizasyona 2020 ve 2021 yıllarında toplam 232 milyon dolar mali yardım yapması öngörülüyordu. Ama artık bu yardım olmayacak.  ABD’nin DSÖ’ye karşı frene basmasının ardından,  örgütün ikinci bağışçı statüsünde olan  5 nüfuslu Bill Gates’den  100 milyon dolar  geldi. 1 milyar 393 milyon nüfusu olan Çin’de hemen kesenin ağsını açtı. Daha önce 40 milyon dolar olan yardımını, 2 milyar dolara çıkartacağını duyurdu.

Çünkü yeni dünya düzenin kuruluşunda operasyonun merkezi, Pentagon değil, 12 Mart 2020  tarihinde Covid-19 adı ile sanal salgın ilan eden DSÖ olmuştu.

HENRY ALFRED KİSSİNGER 40 DEFA ÇİN’E GİTTİ

Belki de her şey Nixon’ın ulusal güvenlik danışmanı, 27 Mayıs 1923 Almanya doğumlu Amerikalı siyaset bilimci, diplomat ve Nobel Barış Ödülü sahibi Henry Alfred Kissinger’in 9-11 Temmuz 1971’de Pekin’e  yaptığı bir ziyaret ile başladı. Sonra bu ziyaretler sıklaştı. 1973’te Mao Zedong, ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ile Sovyet hegemonyasına karşı mücadele  konusunda aynı paralelde olduklarını söyledi. Şubat 1974’te Mao, üçüncü dünya ülkesi olarak tanımladığı Çin üzerinden, “Üç Dünya Teorisi”’ni oluşturduğunu ilan etti. Bu teorinin, 1974 yılının Nisan ayında Deng Xiaoping tarafından BM Genel Kurulu’nda duyurusu yapıldı.

Asıl aktör ise Çin’e 40 defa ziyaret yapan Henry Kissinger’den başkası değildi. Küresel güçlerin uydurdukları komünizm ile Çin, dünya ekonomisinin üretim merkezi olacaktı. ABD ile Avrupa,  ekonominin temel unsurunun, üretim ve istihdam olduğunu anlayacaktı.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
tugo 12 ay önce
...YECÜL ile MECÜC...
tugo 12 ay önce
YECÜC ile MECÜC
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?