banner29

Herkesi ilgilendiriyor! Aşı olmayan uçağa binemeyecek...

Covid-19 aşısının yolcular için bir zorunluluk haline getirileceği açıklandı. Avustralyalı bir havayolu şirketinin aşı zorunluluğu getireceğine yönelik yapılan açıklama sonrası vatandaşlar, 'İlerleyen tarihlerde tüm havayolu şirketleri aynı zorunluluğu mu getirek?' sorusunu sordu.

Gündem 24.11.2020, 15:04
Herkesi ilgilendiriyor! Aşı olmayan uçağa binemeyecek...

Avustralya havayolu şirketi Qantas, Covid-19 aşısının ileride yolcular için bir zorunluluk haline getirileceğini açıkladı.

Qantas Üst Yöneticisi Alan Joyce, Australia's Nine Network televizyonuna yaptığı açıklamada, şirketin, Covid-19 salgını nedeniyle uluslararası yolcular için koşullarını değiştirmeyi planladığını söyledi.

"UÇAĞA BİNMEDEN ÖNCE AŞI YAPTIRMALARINI İSTEYECEĞİZ"

Euronews'in aktardığına göre, Joyce, "İnsanlardan uçağa binmeden önce aşı yaptırmalarını isteyeceğiz. Ülkeye gelen ve ülkeden ayrılan uluslararası yolcular için bunun bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Qantas'ın 100 yıllık tarihinde en kötü ticari koşullarla karşı karşıya olduğunu dile getiren Alan Joyce, diğer havayolu şirketlerinin de aşı zorunluluğu getireceklerini düşündüğünü ifade etti.

Avustralya, Covid-19 salgınının başında uluslararası sınırlarını kapatmış ve ülkeye dönenleri karantinaya almıştı.

Avustralya'da 27 bin 835 kişi Covid-19'a yakalandı, virüs nedeniyle 907 kişi hayatını kaybetti.

Klinik denemelerin 3'üncü aşamasında insanlar üzerinde test edilen 3 potansiyel aşının, ilk sonuçlara göre bağışıklık tepkisi uyandırmada yüksek oranda başarı sağlaması, Covid-19 salgınının yaygın bir aşılama programıyla kontrol altına alınabileceğine dair umutları artırmıştı.

Yorumlar (2)
tugo 6 ay önce
...kara yolculuğu merhaba...
Ilhan 6 ay önce
Cipli yaşama adım adım
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?