Hesapları kapatan Twitter'a aklı kimin verdiği belli oldu!

Twitter'a Başkan Erdoğan'ı destekleyen ve milli hassasiyetlerle paylaşımda bulunan 7 bin 340 hesabın kapatılması için rapor veren Stanford Üniversitesi'nin ekibinde bulunan Fazıl Alp Akış ile Ayça Alemdaroğlu'nun HDP ve terör örgütü PKK sempatizanı olduğu iddia edildi.

Hesapları kapatan Twitter'a aklı kimin verdiği belli oldu!

Yeniakit.com.tr'nin haberine göre; Türkiye'de, ifade özgürlüğünü hiçe sayarak 7 bin 340 hesabı kapatan Twitter'a tepki büyüyor. Hesapları, "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a güçlü destek vermek", "Barış Pınarı Harekatı'nın uluslararası meşruiyetini artırmak", "HDP'yi eleştiren ve terörizm ile ilişkilendirmeye çalışmak", "CHP'yi eleştirmek" gibi gerekçelerle kapatan Twitter, başka partileri ve siyasileri destekleyen, teröre destek veren hesaplara ise dokunmadı.

Sansür kararıyla ilgili raporu hazırlayan Stanford Üniversitesi ekibinde ise HDP ve PKK sempatizanı Fazıl Alp Akış ile Ayça Alemdaroğlu'nun yer aldığı ortaya çıktı.

Akış ve Alemdaroğlu'nun sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlarda PKK ve FETÖ sempatizanı oldukları açıkça gözler önüne seriliyor.

Alemdaroğlu ve Akış'ın sosyal medya hesabında Avrupa'daki PKK sempatizanlarına destek veren bazı paylaşımlar yapması, ayrıca Aykan Erdemir gibi isimleri de "retweet" etmesi dikkati çekiyor.

Yeniakit.com

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5