"Hey sıkılmaz! Ağlamazsan bari; eğlenmekten utan!"

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, Hristiyan adeti olan yılbaşı eğlencisinin Müslüman bir toplumda arsızca kutlanmasını eleştiren bir yazı kaleme aldı.

"Hey sıkılmaz! Ağlamazsan bari; eğlenmekten utan!"

Bizi biz yapan milli değerlerimizin olduğunu belirten ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Osmanlı'yı yıkan batılılaşma hevesinin Türkiye'yi de işgal ettiğini belirttiği yazısında çok önemli vurgularda bulundu.

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti'ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)'ın ilke ve inkılabı İslam'a tabi olan Mümin kardeşlerimize, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Devletler; Hukuk, Adalet, Eğitim, Ahlak ve Medeniyet temeli üzerinde kurulur. Ticaret, Savunma, Kardeşlik, Birlik ve Dayanışma direkleriyle yükselirler!

Bizi, Biz yapan Milli değerlerimizle, örf ve adetlerimizdir!

Beş bin yıl evvel yaşamış Çin'li düşünür Konfüçyüs'ün "Ahlaklı toplumların Yasalara İhtiyacı yoktur. Ahlaksız toplumların da yasalara ihtiyacı yoktur!" dediği hakikat tüm fert, aile, toplum ve devletler için geçerlidir!

Kendi Medeniyetini, harflerini, bayramlarını, tatillerini, türkülerini, ahlaki değerlerini, örf ve adetlerini unutan ve terk eden toplumlar ve Devletler asla yükselemezler! Kültürel işgal altında köleler gibi yaşamaya mahkûmdurlar!

Osmanlı Cihan Devleti, rotasını Avrupa'ya çevirince yükseliş durdu. Asırlar süren Batılılaşma hastalığıyla illetli yöneticiler eliyle batışları mukadder oldu!

Emperyalist güçler, savaşlarla işgal edemedikleri İslam Coğrafyasını batılılaşma silahlarıyla hala işgale devam ediyorlar!

Hristiyan âleminin maddi ve manevi anlamda sömürmek için uydurduğu Noel ve Yılbaşı kutlamalarını adeta İslam âlemine galebesinin zaferi olarak çılgınca kutlarken ve Müslümanlara kutlatırken hiç mi vicdanlarımız sızlamıyor? Hiç mi ruhlarımız ızdırab çekmiyor!

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5