banner29

Hilal Kaplan'ın sorusu üzerine köşeye sıkışan Trump çamura yattı!

Kendisini eleştiren gazetecileri karşı tahammülsüz tavırlarıyla bilinen ABD Başkanı Donald Trump, dünkü görüşme sonrası kendisine soru soran Hilal Kaplan'ı' hedef alarak 'Gazeteci olduğuna emin misin, Türkiye adına çalışıyor olmayasın' dedi.

Gündem 14.11.2019, 12:48
Hilal Kaplan'ın sorusu üzerine köşeye sıkışan Trump çamura yattı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye saatiyle gece yarısı ABD Başkanı Donald Trump'la kameraların karşısına geçti.

İki lider açıklama yaptıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Amerikalı gazetecilerin ardından Trump, Türk heyetine dönerek; "Türkiye'den arkadaş canlısı bir gazeteci. Arkadaş canlısı lütfen. Burada onlardan çok yok." dedi ve Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'a söz verdi.

MAZLUM KOBANİ SORUSU

Kaplan, Donald Trump'a şu soruyu yöneltti; "Obama'nın kusurlu dış politikalarını devraldınız. Bu kusurlardan birisi ABD'yi terörist gruplara ortak ettirmekti. PKK ve Suriye'de YPG. Siz bunun ABD-Türkiye ilişkilerine verdiği hasarı düzeltmeye çalışıyorsunuz. Ancak, siz aynı zamanda YPG'nin sözde liderini Beyaz Saray'a davet ettiniz. İsmi Mazlum Kobani. Ve bu kişi Türkiye'de en az 18 terörist saldırıdan sorumlu, bu saldırılarda 184 askerin ve 48 sivilin ölümüne sebep oldu. Bugünkü toplantıdan sonra, hala onu Beyaz Saray'a çağırmayı düşünüyor musunuz? Ki böyle bir şey Türkiye toplumu için son derece gücendirici ve kırıcı olur. Teşekkürler."

"GAZETECİ OLDUĞUNA EMİN MİSİN?"

Kendisini eleştiren gazetecilere karşı tutumuyla gündemden düşmeyen ABD Başkanı Trump, bu soruya cevap verdikten sonra Hilal Kaplan'a "Şimdi Başkan'a bir soru sorabilirsin. Aynı gazeteci. Gazeteci olduğuna emin misin? Türkiye hükümeti adına çalılıyor olmayasın, bu sorudan sonra." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?