banner30

banner29

Hıncal Uluç: İmdat Cumhurbaşkanım! İmdat!

Sabah yazarı Hıncal Uluç, " İmdat' Cumhurbaşkanım!. İmdat!" diyerek, Kovid-19 kurallarını ihlal etme cezalarının 'önleyici, engelleyici' düzeylere çıkarılmaması durumunda, İstanbul için tam kapanmanın zorunlu olacağını söyledi.

Gündem 16.04.2021, 17:53
Hıncal Uluç: İmdat Cumhurbaşkanım! İmdat!

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, "İmdat Cumhurbaşkanım!.. İmdaaaatttt!.." başlıklı yazısında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının yayılımını önlemek amacıyla belirtilen kurallara uymayanlara daha ağır cezaların uygulanmasını istedi.

"Ramazan'ın ilk 2 haftasını içeren 'yarı kapanma' konuşmanızı ekrandan izledim. Dünyanın en zor kararlarından birini almak ve açıklamak zorunda kalmanın üzüntüsü gözlerinizden okunuyordu... Sadece bahşişle geçinen milyonlarca insanı ilgilendiren, kafe, restoran, eğlence yerlerinin kapanması ne demekti, mesela? Aslında herkes tüm kapanma beklerken, halkınızdan destek bekleyerek 'yarım kapanma'yı denemek zorunda kaldığınızı anlattınız... " ifadelerini kullanan Uluç, yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

'Maske, Mesafe ve Temizlik kesin şart... Toplantı kesin yok' dediniz... 'Bunlara uyarsanız, 15 günlük kapanma sonunda rakamlar düşer. O zaman daha da gevşetiriz. Ama yapmazsanız rakamlar yükselir, bu defa 'tam kapanma' kararı almak zorunda kalırız'! Sayın Başkan... Ne Adalet, ne İçişleri, ne de Sağlık Bakanı'nız umursadı... İşte 15 günlük yarı kapanmada, dünya Kovid listelerinin başında giden İstanbul'da durum... Bu durum İstanbul'un neden salgın rekortmeni olduğunu da açıklıyor..." 

'Kurallara uyan uygar vatandaşların suçu ne olacak ki, hapsolacağız?'

 "Sayın Başkan, bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle Kovid kurallarını ihlal etmenin cezasını, 'önleyici, engelleyici' düzeylere çıkarmaz, '10 güne kadar zorlama hapsi' cezasını, can yakacak para cezalarının yanına eklemezseniz, Ramazan 15'te tüm İstanbul'u hapsetmek zorunda kalacaksınız... Peki bizim günahımız ne olacak o zaman?. Kurallara uyan uygar vatandaşların suçu ne olacak ki, hapsolacağız? Bahşişle yaşayan yüz binler ne olacak? 'İmdat' Cumhurbaşkanım!. İmdat!' En ağır cezaları koyun... 'Maske takmamaya 50 bin lira para, 10 gün hapis cezası olur mu' diyemez kimse... 'Takarsan ceza SIFIR!. Ne korkuyorsun o zaman' dersiniz, olur biter, bir! İkincisi... Kovid'in sonunda 'ÖLÜM' var... Yani salgını yayma suçunun hukuktaki adı 'Cinayete tam teşebbüs!.' O zaman 10 gün zorlama hapsi 'Af' gibi kalır, Sayın Başkanım!" görüşünü savundu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?