banner29

İBB'nin çok görevli adamı Ongun pahalı yardım kolileri hakkında açıklama yaptı!

İBB Sözcüsü, Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun, piyasada 70-90 TL'ye bulunduğu halde İBB eliyle 150 TL'ye satışa çıkan yardım kolilerine ilişkin açıklama yaptı.

Gündem 31.03.2020, 16:47 31.03.2020, 16:59
İBB'nin çok görevli adamı Ongun pahalı yardım kolileri hakkında açıklama yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere başlattığı yardım kolisi kampanyası tartışma konusu oldu.

Temel ihtiyaç ürünlerinin yer aldığı kolilerin fiyatının 150 TL olması tepki çekti. Paketin içeriği, piyasada 70-90 TL arasında toplanabiliyor...

İBB'nin pahalı bulunan yardım kolisine bir eleştiri de Fox Tv ana haber sunucusu Fatih Portakal'dan geldi. Portakal, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Listede göremediğim bir şey mi var? Ve sizde bu alımları kimler yapıyor?" ifadelerini kullandı.

İBB'nin 150 TL olan ve fiyat olarak eleştirilen yardım kolisinin içerisinde; 1 litrelik ayçiçek yağı, 3 paket makarna, 1 kg bulgur, 1 kg nohut, 1 kg mercimek, 48'lik demlik poşet çay, bisküvi, helva, gofret, 1 kavanoz salça, 500 gram zeytin, 1 kilo un, tuz ve şeker bulunuyor.

Murat Ongun'dan tepki çeken açıklama 

Gıda kolisi tartışmaları sonrası İBB Sözcüsü, Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun'dan da bir açıklama geldi. "İBB'nin gıda kolisi üzerinden yapılan tartışmalar üzerine:" diyerek sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Ongun, "Gıda paketinin yanında sabun ve kolonyadan oluşan ayrı bir hijyen paketi de mevcuttur. İsteyen vatandaş gıda kolisi, isteyen 150 TL maddi destek alacaktır. İBB her daim halkına şeffaf ve kaliteli hizmet verir" dedi.

Sosyal medyada gündem oldu

Ongun'un açıklamasının ardından birçok sosyal medya kullanıcısı tepki mesajları attı. "Bu yazdığınız ürünler İzmir Gıda Çarşısı'ndan 75 TL'ye hazırlanır. Yardım güzel fikir lakin mantıklı rakamlar olsun" şeklide yorumlar yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?