banner5

banner29

iBB'nin yeni basın sözcüsü bakın kim!

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Grup Sözcüsü Nadir Ataman'ın Sözcü gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın damadı olduğu ortaya çıktı.

Gündem 19.04.2020, 11:16
iBB'nin yeni basın sözcüsü bakın kim!

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın; damadı Nadir Ataman'ın açıklamalarını manşete taşıması da dikkat çekiyor. Nadir Ataman'ın birçok konudaki açıklaması Sözcü Gazetesi'nin birinci sayfasında yer alıyor ve iç sayfalarda da geniş kullanılıyor.

Ataman: Ufkunuzu açmak isterseniz Sözcü Gazetesi okuyun

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Grup Sorumlusu Nadir Ataman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayı oturumunda Sözcü Gazetesi'nin okunmasını, Fox TV'nin izlenmesini istemişti.

Nadir Ataman, "Ufkunuzu açmak isterseniz size tavsiye ediyorum. Ara sıra Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Oda TV okursanız gerçekten haberlere ulaşmış olursunuz. (…) Seyretmek isterseniz size Fox TV, Halk TV, Tele-1, KRT televizyonlarınızı da izlemenizi tavsiye ederim."

Gökkuş: Arkadaş Sözcü'nün de avukatlığını yapıyor

Sabah'ın haberine göre; AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, Nadir Ataman'ı eleştirdi ve "Kimin hangi televizyonu seyrettiği, hangi televizyonu seyretmediği. Sizin yanınızda olanları seyredince objektif habercilik, öbür taraftakini seyredince yandaşçılık.. Böyle bir sınıflandırma hangi hakla yapıyorsunuz? Anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Sayın başkanım, Arkadaş Sözcü Gazetesi'nin akrabası. Sözcü'nün de avukatlığını yapıyor herhalde.." dedi.

Gökkuş, Nadir Ataman'ın verdiği soru önergesini eleştirdi ve "Böyle bir soru önergesi olmaz" ifadelerini kullandı.

Ataman Sözcü Gazetesi'nin Halk Ekmeklerde ücretsiz dağıtılmasını mı sağladı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aylık oturumlarında; "Ufkunuzu açmak isterseniz size tavsiye ediyorum, Sözcü Gazetesi okuyun" diyen Nadir Ataman'ın, geçtiğimiz hafta Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi araçlarının Halk Ekmek büfelerinde ücretsiz Sözcü Gazetesi'nin dağıtılmasına aracılık yaptığı ifade ediliyor.

Halk Ekmek büfelerinde ücretsiz Sözcü Gazetesi dağıtıldı

Aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de olduğu 31 belediye; halk ekmek büfelerinden ücretsiz Sözcü Gazetesi dağıtmıştı. Sözcü Gazetesi; "31 ildeki belediyelerle işbirliği yapan SÖZCÜ, okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Bugün İstanbul'daki yüzlerce Halk Ekmek büfesinden, gazeteleriniz SÖZCÜ ve KORKUSUZ'u ücretsiz alabilirsiniz" ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketlerinden Halk Ekmek büfelerinde ücretsiz Sözcü ve Korkusuz gazeteleri verildi. Belediye görevlileri kapı kapı dolaşarak söz konusu gazeteleri dağıttı.

Nadir Ataman'ın; CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin halkın vergileriyle alınan resmi belediye araçlarının vatandaşa hizmet için değil Sözcü Gazetesi için çalışmasına hakkında sessiz kalması dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta sonu 31 ilde sokağa çıkma yasağı uygulandı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 11-12 Nisan 2020 tarihlerinde 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uygulandı.

İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında büyükşehirler Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van ile Zonguldak il sınırları içinde 12 Nisan saat 24.00'e kadar vatandaşlar sokağa çıkamadı. Sokağa çıkma yasağına uymayanlar hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

Sahte belge üzerinden vakıfları hedef aldı

Nadir Ataman'ın; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından gerçek dışı paylaşımlar yapması dikkat çekiyor. Ataman, 27 Nisan 2019 tarihinde yaptığı paylaşımda; "İBB'nin AKP' dönemi faaliyetleri açıklandı: İşte İBB'den vakıflara giden milyonlar" iddiasında bulundu.

Ataman'ın, belge olduğunu iddia ettiği yazının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi yazısı olmadığı tespit edildi.

Nadir Ataman asılsız ve gerçeğe aykırı haberin görüntülerini mi servis etti

Nadir Ataman, Cumhuriyet Gazetesi'nin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un, Kuzguncuk'ta kiraladığı araziye kaçak yapılar yaptırdığına yönelik asılsız ve gerçeği yansıtmayan haberle ilgili çok sayıda paylaşımda bulundu.

Cumhuriyet paçavrasının yalan haberleriyle ilgili 14 paylaşım

Ataman, Cumhuriyet Gazetesi'nin gerçeği yansıtmayan haberi hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından 14 paylaşımda bulundu.

Ataman'ın; Fahrettin Altun'un ikametgahına ilişkin fotoğrafları ve yalan haberleri paylaşması; "Görüntüleri İBB Basın Sözcüsü Nadir Ataman mı Cumhuriyet Gazetesi'ne servis etti?" sorusunu akla getirdi.

Kiralama sözleşmesine aykırı bir yapılaşma

Vakıflar Genel Müdürlüğü açıklamasında; Cumhuriyet Gazetesi'nin haberini yalanlamış ve kiralama sözleşmesine aykırı bir yapılaşmanın olmadığının idare tarafından tespit edildiğini kamuoyuna duyurmuştu. Açıklamada; söz konusu taşınmazların atıl durumda kaldığı, tinercilerin yuvası haline gelmiş olması ve çöplük durumunda bulunduğuna olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada; Kuzguncuk'ta bulunan araziyi oluşturan iki parsellerle ilgili 2010, 2016, 2018 ve 2019 yıllarında ihaleye çıkıldığı ancak söz konusu parsellerin kiralanamamış arazilerden olduğu hatırlatıldı.

Nadir Ataman; Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün söz konusu açıklamalara rağmen 14 Nisan 2020 tarihinde; "Koronavirüs günlerinde millet can derdinde iken çivi çakmanın yasak olduğu Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi'nde inşaat derdine düşenler var. (….) Millet can derdinde bunlar yalı derdinde'" ifadelerinin yer aldığı geçek dışı paylaşımda bulundu.

İhale tarihi ve bedeli yalanı

Nadir Ataman, "Vakıflar'ın kiralama ihalesinin ilanı hangi tarihte nerede yayınlandı? İhale hangi tarihte nerede yapıldı? İhaleye kaç kişi katıldı? Katılan kişiler kimlerdir? Teklifleri nedir? 45 metrekare denilen yer hangi tarihte hangi bedelle alınmıştır?" iddiasında bulundu.

Nadir Ataman, "Boğaz öngörümlü yerde aylık arsa kirası 258 TL. Olmaz demeyin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olursanız olur. Bu paraya bırak Boğazı Çatalca'da hobi bahçesi kiralayamazsınız" iddiasında bulundu.

Nadir Ataman'ın, arsanın düşük bedelle kiralandığı iddiası da gerçeği yansıtmıyor. Daha önceki yıllarda aylık 20 lira kira bedeliyle bile ihale edilen ve yıllardır taliplisi dahi çıkmayan arsa, Fahrettin Altun tarafından yıllık 3 bin 100 lira bedelle kiralandı. Aynı bölgede İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü'ne ait aylık 100 lira bedelli birçok kiralık arsa ilanı bulunuyor.

Ataman belediye binasının duvarlarına yapıştırılan tanıtım afişlerini parçaladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi CHP'li Nadir Ataman, İSKİ'nin 2018 Mayıs ayında yapılması planlanan Genel Kurulu için Belediye binasının ikinci katının duvarlarına yapıştırılan tanıtım afişlerini yırtmıştı.

İSKİ Genel Müdürlüğü; İBB'nin Saraçhane'deki binasında İSKİ'nin Genel Kurulu öncesinde, Meclis üyelerine 2017 faaliyet raporu, bilançoları ve yatırım programları hakkında bilgi verildi.

Bu amaçla, belediyenin başkanlık binasının girişi ile Meclis toplantılarının yapıldığı salonun duvarlarına, İSKİ'nin yaptığı işlere ilişkin tanıtım afişleri yapıştırıldı. CHP Grup odasının bulunduğu tarafa boydan boya asılan tanıtım afişlerinde; dönemin belediye başkanı Nurettin Sözen'in, burnunu Haliç'teki pis koku nedeniyle kapattığı bir fotoğrafı yer aldı.

Olaya tepki gösteren CHP'li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, afişleri parçaladı. Ataman'ın yaptığı hareket, salonda bulunan kameralar tarafından da kaydedildi. Ataman'ın yırttığı afiş, belediye personeli tarafından yapıştırıldı.

Nadir Ataman Muharrem İnce'nin yanında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Grup Sözcüsü Nadir Ataman'ın; CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yanında yer alması dikkat çekiyor.

Muharrem İnce, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sonrasında açıklamada bulundu ve "Kendisi (Kemal Kılıçdaroğlu) isterse olağanüstü kurultayı toplayarak, benim genel başkan, kendisinin onursal genel başkan olabileceği teklifinde bulundum. 'Hayır' derse, örgüt kendisi çözecektir..." dedi. Muharrem İnce, 3 Temmuz 2018 tarihindeki söz konusu açıklamasının ardından kurultay çalışmaları başladı.

Nadir Ataman da, Muharrem İnce'nin yanında yer aldı. Ataman'ın, olağanüstü kurultayın toplanması için Muharrem İnce'ye verdiği destek mesajları şöyle:

19 Temmuz 2019: "3 günde 526 imza 100 imza daha yetiyor. Fakat bize yetmez! Yaklaşık 400 imza daha bekliyoruz. 900 imzayla olağanüstü kongreye gideceğiz #GeleceğimizİçinİMZAla Bu dip dalgası durdurulamaz! CHP'de değişim istiyoruz!"

20 Temmuz 2018: "Partimizde Olağanüstü Kurultay talebiyle başlatılan imza sürecinin 5. günündeyiz. Toplam "604" delegemiz #değişimumuttur diyerek imzalı belgelerini gönderdiler. #5günde604imza #değişimumuttur #İmzalarTamamİNCEyleDevam"

2 Ağustos 2018: "Bugün 16:00'da evimiz, yuvamız, CHP Genel Merkezimize yeterli sayıyla #Değişim ve #Umut yolunda birlikte olduğumuz tüm Kurultay Delegelerinin iradelerini yazılı olarak sunacağız. #DokuzEylüldeKurultay"

2 Ağustos 2018: "630 imzayla yola çıktık gidiyoruz. CHP Genel merkezine. Kazanani kaybeneni olmayacak. #DokuzEylüldeKurultay"

2 Ağustos 2018: "Değişim ve Umut Kurultayı için tüzüğün öngördüğü çağrı imzaların sayısı 630 ile tamamlanmıştır. Kurultay çağrı heyeti imzaları teslim ediyor. Ancak unutulmamalıdır ki Kurultay sayısal değil, siyasal bir gerekliliktir. #DokuzEylüldeKurultay"

2 Ağustos 2018: "604 imzayı getirsinler diyen genel merkezin verdiği sözün arkasında dursunlar #DokuzEylüldeKurultay"

6 Ağustos 2018: "'CHP Genel Merkezi' 31 delege imzasını çekmiş diyor... Ben buna inanmıyorum... Israrla var deniyorsa, isimlerini, hatta hangi gerekçe ile çektiklerini bütün Türkiye gibi ben de duymak isterim!"

6 Ağustos 2018: "'CHP Genel Merkezi' 5 imza üye değilmiş, 4 imza fotokopiymiş, 2 imza mükerrermiş, 30 imza geri çekmiş, 8 imzayı inek içmiş, 10 imza dağa kaçmış SONUÇ: 630 imza yanmış, gitmiş, kül olmuş. Kurultay yokmuş..."

Olağanüstü kurultay talebiyle 630 imza toplandı

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 23 Temmuz 2018 tarihinde yaptığı açıklamada imza toplama işleminin devam ettiğini belirterek, "CHP'de olağanüstü kurultay için 618 delege noter tasdikli imza verdi. İmzaları pazar gününe kadar teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Gaye Usluer, 2 Ağustos 2018 tarihinde olağanüstü kurultay talebiyle 630 imza toplandığını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de, ilk incelemeye göre olağanüstü kurultay için yeterli imza olmadığını, inceleme bittikten sonra yeniden açıklama yapılacağını söyledi.

Usluer: 630 delegenin imzası bir şekilde 600'ün altına düşürüldü

CHP PM Üyesi Gaye Usluer, 12 Ağustos 2018 tarihinde yaptığı açıklamada; olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin, "630 delegenin imzası bir şekilde 600'ün altına düşürüldü. İmza veren 630 delegemiz imzalarının arkasında. Delegelerimiz, 630 imzanın gereğinin yerine getirilmesini istiyor" dedi.

Nadir Ataman kimdir?

1981 yılında Diyarbakır'da doğdu. İşletme bölümü mezunu. 3 dönem İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 10 yıldır inşaat sektöründe çalıştı. Evli ve 2 çocuk babası.

Yorumlar (0)
-1
açık
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:48
Güneş 08:18
Öğle 13:20
İkindi 15:49
Akşam 18:12
Yatsı 19:36
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 18 27
9. Göztepe 19 25
10. Antalyaspor 19 25
11. Malatyaspor 18 24
12. Sivasspor 18 23
13. Başakşehir 19 23
14. Konyaspor 19 22
15. Kasımpaşa 18 22
16. Rizespor 18 21
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 18 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 15 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12