İhraç edilen öğretmen ve ailesi Meriç'te boğuldu!

İngilizce öğretmeni Uğur Abdurrezak, eşi ve 2 çocuğuyla Meriç’te boğuldu.

İhraç edilen öğretmen ve ailesi Meriç'te boğuldu!

Meriç Nehri'nden Yunanistan'a kaçmak isteyenleri taşıyan botun alabora olması sonucu bir aile daha yok oldu. KHK ile görevinden ihraç edilip tutuklanan ve bilahare tahliye dilen Uğur Abdurrezzak,  karısı ve 2 çocuğuyla kaçmak için bindikleri botun alabora olması neticesinde boğuldu.

Bottan gelen çığlıkları fark eden askerlerin haber vermesi üzerine Edirne AFAD ekipleri üzerinde Ayşe Abdurrezzak adlı kimlik taşıyan kadının cesedine ulaştı. Kadının botta bulunan çantasından çocukları 3 yaşındaki Halil Münir ve 11 yaşındaki Abdülkadir Enes’e ait kimlikler bulundu.

Salı sabahı gerçekleşen olayda botun batması sonucunda boğuldukları kesinleşen bazı cesetlere ulaşılırken, kimi cesetlere ise henüz ulaşılamadı.

İngilizce öğretmeni Uğur Abdurrezzak KHK ile görevinden ihraç edildikten sonra gözaltına alınıp, FETÖ suçlamasıyla tutuklanmış, 11 ay kandıra cezaevinde yattıktan sonra tahliye edilmiş. Yargılaması devam eden Uğur Abdurrezzak’ın ailesiyle birlikte Avrupa’ya iltica etmeyi planladığı anlaşılıyor.

Uğur Abdurrezzak’ın öğretmen olan eşi Ayşe Abdurezzak, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun olup öğretmenliğe başlamış. 2005’te Uğur Abdurrezzak ile evlenen Ayşe Abdurezzak da 8 Şubat 2017 tarihindeki KHK ile meslekten atılmış.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5