banner29

İhraç edilen Ümit Özdağ: "Kavuncu'nun, FETÖ aleyhine bir tek açıklaması var mı?"

İyi Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki iddialarını sürdürdü. Özdağ, Kavuncu'nun kardeşi, dayısı, eniştesi ve amcasının FETÖ iltisaklı olduğunu iddia etti.

Gündem 17.11.2020, 09:25
İhraç edilen Ümit Özdağ: "Kavuncu'nun, FETÖ aleyhine bir tek açıklaması var mı?"

Partisinden ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, açıklanan karar sonrası CNN Türk'e konuk oldu. İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğuna yönelik iddialarını sürdüren Özdağ, Kavuncu'nun ilişki ağının mercek altına alınması gerektiğini söyledi.

Ümit Özdağ İyi Parti'den ihraç edildi

Özdağ, "İlişki ağına bakarsanız büyük amca Enver Altaylı hapishanede, FETÖ ile iç içe geçmiş ilişki ağı var. Damadı FETÖ'cü, kardeşi, o da FETÖ'cü, amca FETÖ iltisaklı, diğer küçük dayı öyle, en son enişte de öyle." ifadelerini kullandı.

Özdağ, "Şimdi bu ilişkiler ağı içerisinde tertemiz bir Buğra Kavuncu var hiç örgütle ilişkisi olmayan. Bunu nereden çıkarmamız lazım? Eğer öyleyse FETÖ'ye karşı tavrından çıkarmamız lazım. Peki Buğra Kavuncu'nun FETÖ aleyhine bir tek açıklaması var mı? Yok bakın." diye konuştu.

Kavuncu'nun sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajlara da dikkati çeken Özdağ, "250 insanımızın şehit edildiği bir darbeden sonra Türk milliyetçisinin atacağı, bir vatanseverin atacağı tweet mi? Bu mu politik tavır?" dedi.

TRT HABER

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?