banner29

İlber Ortaylı'dan 'Türk sağlık sistemi' açıklaması!

Geçirdiği operasyon sonrası okuyucularına seslen İlber Ortaylı, sağlık sistemini överken, vatandaşa da "Korona tedbirlerine uyup sağlık sistemini yormayın" uyarısında bulundu.

Gündem 20.09.2020, 12:46
İlber Ortaylı'dan 'Türk sağlık sistemi' açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı sosyal medya hesabından sağlık durumuna ilişkin bir video yayınladı.

Ameliyatını gerçekleştirilen doktorlara teşekkür eden Ortaylı, Türk tıbbının ne kadar çok gelişmiş olduğuna vurgu yaptı.

EN ÖNEMLİ ŞEY KENDİMİ EMANET ETTİĞİM ELLER

İlber Ortaylı’nın açıklamasından satır başları şöyle;

“Çok değerli, sevgili okuyucularım, aşağı yukarı 1 haftayı bulan tedavim sırasında beni arayan, soran okuyucularımın, dostlarımın gönderdiği mesajlar, sevgi ifadeleri beni çok duygulandırdı. Böylesine bir sevgi her faniye nasip olmaz.
Benim için kolay bir dönem olmadı; fakat bu sıkıntılı günlerde en önemli şey, kendimi emanet ettiğim ellerin güvenirliliğiydi.

VATANDAŞA SESLENDİ: GEVŞEK TEDBİRİNİZLE  SAĞLIK SİSTEMİNİ YORMAYIN

Yeni bir asistan ve hemşire neslinin yetiştiğini gördüm. Bunlar yeni okullarımızda en başta bu müessesenin kendi hemşire mektebinden mezunlar ve fevkalade başarılı, iddialı ve hırslı bir çalışma içindeler. Türk tıbbının böyle ilerlediği bir sırada onları birtakım iyi kontrol edilememiş salgınlarla veya gevşek tedbirlerle yormanın alakası yoktur. Çünkü Türkiye sadece kendi halkının değil bütün civardaki milletlerin tıp hizmetinin en iyi şekilde verilmesine ve yükseltilmesine aday bir ülkedir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?