İlber Ortaylı: FETÖ bir tek o bakanlığa sızamadı!

Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide tarih profesörü İlber Ortaylı, ‘FETÖ’nün nüfuz edemediği yer dışişleri bakanlığı oldu’ ifadelerini kullandı.

İlber Ortaylı: FETÖ bir tek o bakanlığa sızamadı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımlarıyla Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Tarih ve Gelecek” konulu söyleşide Türk tarih Profesörü İlber Ortaylı, yaklaşık iki saat Türk tarihi, eğitim ve siyaset konusundaki bilgi ve birikimlerini paylaştı.

"Memleketin ümitsiz bir geleceği olduğunu zannetmiyorum"

Ülkedeki siyasi gelişmeleri de değerlendiren Ortaylı, “FETÖ’nün nüfuz edemediği yer Dışişleri bakanlığı oldu. Çünkü insanlar gözlemliyor ne oluyor bitiyor biliyor. Memleketin ümitsiz bir geleceği olduğunu zannetmiyorum. Herkes bir araya gelir ve doğru sinyali veren bir öncüye herkes itaat eder. Türkiye o raddeye geldi. Bizi buraya tarih getirdi. İstanbul batıyor; olmayacak bir coğrafyada anormal bir gelişme var. Kanal açacaksın etrafına evleri nasıl yapmayacaksın. İklim büyükşehirler yüzünden değişikliğe uğruyor. Türkiye sanayiden geçinmek zorunda başka bir şansı yok, ama mühendislerin ancak yüzde 5’i mühendis olarak istihdam edilebiliyor. Bu sorumsuzluktur, ortak mirası iyi kullanamamak demektir” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5