banner29

İletişim Başkanı Altun koronavirüs ile alakalı konuştu! "Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde..."

Türkiye'nin koronavirüs krizini örnek bir şekilde idare ettiğini vurgulayan İletişim Başkanı Altun, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliği sayesinde Türkiye bu krizden diğer ülkelere kıyasla çok daha iyi bir şekilde çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Gündem 15.04.2020, 10:02
İletişim Başkanı Altun koronavirüs ile alakalı konuştu! "Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde..."

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, koronavirüsle mücadeleyle ilgili açıklama yaptı. Türkiye'nin krizi ilk günden beri örnek bir şekilde idare ettiğini kaydeden Altun, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliği sayesinde Türkiye bu krizden diğer ülkelere kıyasla çok daha iyi bir şekilde çıkacaktır" dedi.

Altun'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk günden beri sergilediği kararlı liderlik sayesinde Türkiye koronavirüs krizini örnek bir şekilde idare ediyor. Daha önce benzeri görülmemiş bu tehdit nedeniyle dünya büyük bir baskı altındayken Türkiye yıllardır sağlık sistemine yaptığı yatırımların karşılığını alıyor. 

Hükümetimiz, sağlık sistemini harekete geçirerek, sağlık çalışanlarına destek olarak, çok sayıda test gerçekleştirerek, tedavi ve aşı konusunda birçok ar-ge çalışması yürüterek ve koronavirüs tedavisinin tamamını ücretsiz bir hale getirerek vatandaşlarını korumaya devam ediyor.

BAKANLIĞIMIZ BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALIYOR

Cumhurbaşkanımız aynı zamanda ekonomimize destek olması amacıyla 100 milyar liralık bir ekonomi paketi hazırlandığını açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığımız, bir yandan mali piyasalarda istikrarı sağlarken diğer yandan küçük ve orta ölçekli işletmelere destek olmak için gerekli bütün önlemleri alıyor. 

Türkiye diplomatik bir atılımda bulunup dünyada yardım isteyen bütün ülkelere destek olma noktasında da her türlü girişimde bulunmaya devam ediyor. Yaptığımız insani yardımlarla dünyaya öncülük ediyoruz ve koronavirüs sürecinde de bu konumumuzu korumaya sürdürüyoruz.

Sosyal mesafenin tam olarak uygulanabilmesi için hafta sonu boyunca süren sokağa çıkma yasakları da dahil olmak üzere birçok tedbiri uygulamaya geçirdik. Hastalığa yakalanan insan sayısında, yoğun bakım ünitesindeki hasta sayısında ve vefat sayısında azalma gözlemlemekteyiz. Ancak tedbiri elden bırakıp, vaka sayısında ani bir artış meydana gelmesine izin veremeyiz. 

TÜRKİYE KRİZDEN ÇOK DAHA İYİ BİR ŞEKİLDE ÇIKACAK

Bu zorlu zamanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğumuz için gerçekten çok şanslıyız. Hükümetimizin bu krizi bu kadar sağlam ve başarılı bir şekilde yönetiyor olmasının ardında Cumhurbaşkanımızın kararlı liderliği yatıyor. Halkımız da Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajlar sayesinde hükümetimizin talimatlarına uymaya devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliği sayesinde Türkiye bu krizden diğer ülkelere kıyasla çok daha iyi bir şekilde çıkacaktır. Halkımızın cömertliği ve sağduyusu sayesinde bu zorluğun üstesinden gelmekle kalmayacak, aynı zamanda küresel halk sağlığı uygulamaları konusunda da dünyaya öncülük etmeye devam edeceğiz.

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?