banner29

İletişim Başkanlığı'ndan son dakika açıklama! İstifa reddedildi!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, son dakika açıklamada bulundu... Açıklamaya göre Bakan Soylu'nun istifası reddedildi.

Gündem 12.04.2020, 23:48 12.04.2020, 23:57
İletişim Başkanlığı'ndan son dakika açıklama! İstifa reddedildi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cuma günü alınan sokağa çıkma yasağının ardından yaşanan izdiham eleştirilerinin ardından görevi bıraktığını açıklayarak istifa etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Soylu, "Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir" ifadelerini kullanarak görevi bıraktığını açıkladı.

GÖREVİNE DEVAM EDECEK!

Cumhurbaşkanlığı: "İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir." açıklamasını yaptı.

İşte Soylu'nun o açıklamasının tamamı:

"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı  saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım  onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan  bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı  bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın... Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık. Allah milletimizi korusun...

Saygılarımla

Süleyman Soylu"

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Çok Sevindik SÜLEYMAN SÖYLÜ DOĞRU DÜRÜST İş Yapan Dövlet Görevlisi Rabbim Yardımçısı Olsun Hayatda Her Kesin Küsuru Var Küsursuz Tek Bir ALLAHDI TÜRK LİDERİN ARKASI KÖMEKİ SİZSİNİZ SİZ OLMADAN TÜRK LİDERİDE KÖMEKSİZ OLAR HEP BİRLİKDE TÜRK HALKIN IŞIĞLI GÜNLERE APARIN ERDOĞAN GİBİ LİDERİ ALKIŞLAYIRIĞ
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?