banner29

İmamoğlu 100 liralık pakete neden 150 lira istiyor? Amacı ne?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mimli tatilci başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla zor durumda olan vatandaşlara yardım paketi için kampanya başlattıklarını açıkladı. Fakat İmamoğlu'nun paylaştığı paketin içeriği ve fiyatı bir anda gündeme oturdu. İmamoğlu'nun üniversite yıllarından arkadaşı olan Fatih Portakal bile malum bedelin pahalılığından ötürü şikayetlendiğini belirtti.

Gündem 30.03.2020, 22:10 30.03.2020, 22:29
İmamoğlu 100 liralık pakete neden 150 lira istiyor? Amacı ne?

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid -19) salgını konusunda İstanbul’da yürütülen çalışmalara değinen İmamoğlu, dayanışma kampanyası başlattıklarını belirtti.

Sosyal medya hesabından söz konusu kampanyaya ait görseli paylaşan İmamoğlu ''Bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanında olacak ve bu süreci dayanışma içinde hep birlikte aşacağız. İstanbul olarak biz de destek ve bağış kampanyamızı başlattık.'' ifadelerini kullandı.

Ancak İmamoğlu'nun paylaştığı yardım paketinin fiyatı tartışmalara neden oldu. Söz konusu paketin 150 liralık fiyatı bir çok vatandaş tarafından oldukça pahalı bulundu.

Ekrem İmamoğlu'nun üniversite arkadaşı olan Fox Tv spikeri Fatih Portakal dahi yardım paketinin fiyatını eleştirdi. Paketin içeriği ile ilgili araştırma yaptığını sorduğu 3 yerin de bu fiyatı vermediğini belirten Portakal şu ifadeleri kullandı;

''İyi bir sey ama! Listeye baktim, bir de listenin değerine. Bedel pahali geldi. Kendi marketime ve 2 de büyük markete sordurdum. Biri “98 TL, diğer ikisi 120 ve 102 TL” dediler. Listede göremediğim bir şey mi var? Ve sizde bu alımları kimler yapıyor?''

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
İmamoğlun Amaçı Paranın Yarısında HDP Çebhe Yandaşlarına Paylamağ Cok Zor İmamoğlu Hep Üzün Siler Suçlu İnsanlar Korkduğda Üzün Tez Tez Siler Belediye Seçkilerindede Mendil Elinden Düşmezdi İmamoğlu İSTANBULU YENİ KAZANMISAN EN BÖYÜK PARA İSTANBUL HAZİNESİNDE PARA Harada ERDOĞANA ÇEBHE ÇOK SORUR PARA HARADA 83 MİLYON İNSANA EKMEK VERMEK KOLAY DEYİL LİDER OLMAĞ HEÇDE KOLAY DEYİL ÇEBHE ÜÇÜN HER ŞEY KOLAY ÇÜNKÜ ARKALARINDA HDP Var ERDOĞANIN Arkasında Tek Allah Var İmamoğlu Yeni İktiyara Geldikde Dövlet Melhemine Gizli Sirlere Bakmağla Başladı Çok Kerip İmamoğlu Dövlet Açanı Gibi Yapdı Kendin Tez Sirleri Öyrenim HDP Yandaşlarına Haber Verim Zaten Çebheden İyi Sözler Duymağ Olmur Erdoğan Kötü Biz İyi İnsan Tel Ekranına Bakdığda Yorulur Üzülür
Osman Karış 1 yıl önce
Belli ki, 50 şer ₺ de Para Koyiyordur Kolilerin İçine, Canım, Hani,; Sebze ve Meyve ihtiyacını karşılamak için...! Yani,! Dediğiniz 50 ₺ lik Farkı.! İl Bşk. Dağdaki. POKK li Hâin Kâhpe Devşirme.! Dost ve Arkadaşlarına Gönderecek, Deyilyâ...!!!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?