banner29

İmamoğlu açıkladı: İstanbul'da ulaşıma kısıtlama geliyor!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüs sebebiyle İstanbul’da ulaşıma kısıtlama geleceğini duyurdu.

Gündem 20.03.2020, 14:02
İmamoğlu açıkladı: İstanbul'da ulaşıma kısıtlama geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da coronavirüsü tedbirleri kapsamında, "Ulaşım seferlerimizde bir miktar kısıtlama yapıyoruz" dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu, corona virüsü tedbirleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu süreçte özellikle sağlık çalışanlarımızı korumaya öncelemeye devam edeceğiz. Bütün doktor ve hemşerilerimize minnet duygularımı iletmek istiyorum.

Ulaşıma kısıtlama

İl Sağlık Müdürlüğümüz ile koordineli olarak yeni adımlar atacağız. Neye ihtiyaç duyuluyorsa yanlarında olacağımızı, ulaşımı bedava hale getirmiştik, onun dışında da yeni adımlar atacağımızı İstanbullu hemşerilerimle paylaşmak istiyorum.Ulaşım seferlerimizde bir miktar kısıtlama yapıyoruz.

İBB’nin de 35 adet ambulansı bu süreçte Corona virüsü’e karşı hazırlandı. Şüpheli ya da hasta taşıma işlemlerine son derece güvenli 35 ambulansımız vatandaşlarımızın emrinde olacak. 

7/24 ulaşım hizmetine ara verilecek

Salgınla en büyük mücadele kuşkusuz teması azaltmaktan geçiyor. Maalesef yaşamı biraz yavaşlatmak ve bireysel izolasyonun artırmasını sağlamak zorundayız. Bu vesile ile göreve gelir gelmez başlattığımız hafta sonu 24 saat ulaşım hizmetini geçici olarak durduruyoruz.

*Bu hizmeti gece sektöründe çalışan emekçilerin yaşamını kolaylaştırmak ve İstanbul'un sosyal hayatına katkı sunmak için getirmiştik. Şimdi ise korunmamız lazım. Zaten hizmet sektörünün de durmasından yola çıkarak, cuma ve cumartesi akşamları uyguladığımız 7/24 ulaşım hizmetine, bugünden itibaren ara vereceğiz.

Otobüs seferleri azaltılacak

İşe gidiş ve dönüş saatleri dışında, yani pik saatler dışında tüm toplu taşıma hizmetlerinde insan sağlığını etkilemeyecek boyutta azaltmaya gideceğiz. Bildiğiniz gibi, bu zamana kadar hiç sefer azaltması yapmadık. Seyahat oranı yüzde 60’ların üzerinde azaldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?