banner29

İmamoğlu iptal ettiği projeyle övündü! 'Temel atmama' töreni...

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan ilçesi Silahtarağa'da yapılması öbceki dönemde kararlaştırılan ve temel atma töreniyle inşasına başlanılması gereken arıtma tesisine engel oldu. İBB Başkanı İmamoğlu'nun emriyle proje, yapılamamak üzere rafa kalktı. Bununla yetinmeyen İmamoğlu, tarihte bir ilke imza atarak 'Temel atmama' töreni düzenleyen ilk insan oldu.

Gündem 07.11.2019, 17:55 07.11.2019, 18:34
İmamoğlu iptal ettiği projeyle övündü! 'Temel atmama' töreni...

İBB'nin başına geçtiği günden beri bazen tatilleriyle, bazen de söyledikleriyle bazen de kararlarıyla kendisini sürekli gündeme taşımayı başaran Başkan İmamoğlu, şimdiye kadar görülmemiş bir ilke imza attı!

ÖNCEKİ DÖNEM HAZIRLANAN PROJEYE OLUR VERMEDİ

İmamoğlu, İBB'nin geçen dönemlerden beridir hazırlığını yaptığı Eyüpsultan Silahtarağa'ya yapılması planlanan atık su arıtma tesisinin projesini iptal etti. İBB yönetimi ve CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay’ın da katılımıyla bugün bir tören düzenlendi.

BÜYÜK ÇAPTAKİ BÜTÜN PROJELERİ DURDURDUK!

Büyük çaplı projelerin ihale süreçlerini dondurma kararı aldıklarını aktaran İmamoğlu, tesisin 136 bin metrekarelik bir alanda yapılmasının planlandığını aktardı.

İLERİYE DÖNÜK PROJELERE KAPILAR KAPANDI

İSKİ’ye yeni atanan ekibin araştırması ve İTÜ’nün bilimsel analizi sonunda tesise ihtiyaç duyulmadığının tespit edildiğini aktaran İBB başkanı, nüfusta ‘2.5 milyonluk bir artış olsa dahi’ Yenikapı ve Baltalimanı biyolojik arıtma tesislerinin kapasitesinin kent için yeterli olduğuna vurgu yaptı.

TEMEL ATMAMAYI DA TASARRUFTAN SAYDI

İBB Başkanı, ‘temel atmama töreni’nin literatüre ilk defa girdiğini belirterek tasarruflarla kente kazandırılan bütçeyi altı ayın sonunda halka açıklayacaklarını dile getirdi. İmamoğlu, söz konusu alanı park yapacaklarını açıkladı.

İmamoğlu, vatandaşların açılış törenine çağrılmadığını belirtti: “Bu ağaçların yaprakları beni çılgınca alkışlıyor haberiniz olsun. Ben hissediyorum onu.”

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?