banner29

İmamoğlu 'kaymak'la yanlış yapmadığını söyledi

Elazığ'da yaşanan ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6.8'lik yıkıcı deprem sonrası bölgeye ziyarette bulunan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu daha sonra kayak tatiline gitti. İmamoğlu konuyla ilgili yaptığı son açıklamasında kayak tatilinden pişmanlık duymadığını dile getirdi.

Gündem 20.02.2020, 17:57 20.02.2020, 18:04
İmamoğlu 'kaymak'la yanlış yapmadığını söyledi

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik yıkıcı deprem, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Bölgeden acı haberler art arda gelirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ailesiyle birlikte Erzurum Palandöken'de kayak tatili yaptı.

İmamoğlu'nun kayak tatilinde çekilen fotoğraflarının basına yansıması, tepkilere neden oldu. İmamoğlu, konuyla ilgili bir kez daha açıklama yaptı.

Nihat Sırdar'ın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, kayak tatilinin yanlış olmadığını savundu.

"Pişman mısınız?"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Tatil meselesi... Çok konuşuldu. Bu konuda, görüntü vermekle ilgili pişmanlık var mı?" şeklinde gelen soruya şöyle yanıt verdi:

"Yanlış yapmadığımı düşünüyorum"

"Görüntü vermek niyetiyle tatile gitmedik. 3 gün orada kaldık. Bu bir eğlence değil. Ancak ister istemez, girdiğimiz mekanda çekilen fotoğraflar, şunlar bunlar... Fotoğraflar üzerinden polemikler yaratarak edilen hakaretler.. Tatili açıklamak zorunda kaldım. Bu bir kayak tatili, eğlence değil. İlk defa iki yıl üzerine 3 gün tatil yaptım. Tamam bu bir siyasi refleks olabilir. Bu ayıplanıyor. Ben toplumuma karşı yanlış yapmadığımı düşünüyorum. Farklı yansıtanlar oldu, ben kendimi toplumun samimiyetine havale ediyorum."

Yorumlar (1)
mstafa kemal 1 yıl önce
kardeşim kayarsın tatilde yaparsın buna kimse karışamaz ama sen devlet adamısın depremden çıkıp eğlenmeye gidiyorsun sen cenazeni rakılı sofrada kutlar mısın
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?