banner29

İmamoğlu'ndan "Açılışa davet edildiniz mi?" sorusuna yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Çamlıca Camii'nin açılışına davet edildiniz mi?" sorusuna "Ben bir davet almadım. Davet alsaydım programımı ona göre düzenleyebilirdim" diye yanıt verdi.

Gündem 03.05.2019, 13:54
İmamoğlu'ndan "Açılışa davet edildiniz mi?" sorusuna yanıt!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Çamlıca Camii ibadete açılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılışın hatırlatılması üzerine "Ben bir davet almadım. Davet alsaydım programımı ona göre düzenleyebilirdim" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"HACI BAYRAM CAMİİ'NE GİDERİZ"

İmamoğlu, İstanbul'da Çamlıca Camii'nin bugün ibadete açılacağının hatırlatılması üzerine, "Tabi önemli bir açılış, İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanı'nın da katılacağı; ama ben bir davet almadım. Davet alsaydım programımı ona göre düzenleyebilirdim; ama olsun Ankara'dayız. Hacı Bayram Camii'ne gideriz. O güzel manevi ortamda duamızı ederiz; milletimiz, İstanbul'umuz, Türkiye'miz için." diye konuştu.

İSTANBUL SEÇİMLERİ

Başkan İmamoğlu, yerel seçimin İstanbul sonuçlarıyla ilgili yapılan itirazlar hakkında, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Türkiye'de son sözü söyleyecek kurum olduğunu kaydetti. Son sözün, Türkiye'nin demokrasisi ve demokratik süreç için çok önemli olduğunu belirten İmamoğlu, "Ağır bir yükleri var. Ağır yükün artık hafiflemesi için milletin beklentisini ortaya koyması gerektiğini düşünüyorum. Zira şu an yapılan şey kendilerini sorgulamaları gibi bir şey oluyor; ama dediğim gibi hukuki süreç devam ediyor. İzliyoruz; ama çok tedbirli ve temkinli izliyoruz. Türkiye'nin bunca yıl verdiği demokrasi mücadelesine katkı sunan seçimlerin yine en sağlıklı şekilde yapıldığı, Türkiye'nin geleceğe aydınlık bir şekilde bakabildiği ve evet 'Bu ülkede seçimler yapılıyor, kazanan da koltuğuna oturuyor' hissinin sağlamlaştığı bir karar vereceklerdir, diye umuyorum ve bekliyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?