banner29

İmamoğlu'ndan dev eğlence bütçesi! Konsere çıkana 400 bin!

Seçim sürecinde ve göreve geldiği günden bu yana "israf yapılıyor" algısıyla büyük projeleri iptal eden, "temel atmama töreni" düzenleyen CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu’nun bir skandalı daha patlak verdi. İBB’ye ait şehir hatları tersanesinin gece personele kapatılıp parti düzenlendiği ve İBB tarafından 2020’de yapılması planlanan konserlere 52 milyon TL ödeneceği ortaya çıktı.

Gündem 09.12.2019, 22:22 10.12.2019, 01:44
İmamoğlu'ndan dev eğlence bütçesi! Konsere çıkana 400 bin!

Yerel seçim çalışmaları kapsamında her konuşmasından 'israf yapılıyor' diyen CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve geldiği günden itibaren de aynı söylemini devam ettirdi.

İsraf yalanının arkasına sığınıp işçi kıyımı gerçekleştiren İmamoğlu zam üstüne zam yapıp birçok büyük projeyi de iptal etti.

"İsraf var" diyerek büyük projeleri durdurdu

Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi projesini de 'israf var' diyerek iptal eden ve 'Temel Atmama Töreni' düzenleyen İmamoğu, yaptığı konuşmasında, "Prensip olarak büyük çaplı projelerin, ihalelerin süreçlerini bir süreliğine dondurma kararı aldıklarını, bu kapsamda projeyi inceleyeceklerini ifade etti. Projenin yapılması planlanan 136 bin metrekarelik alanın 75 bin metrekaresinin yeşil alan olduğunu bildiren İmamoğlu, "Tümüyle baktığınızda ki sağlığın parası bedeli ya da çevreye vereceği zararın bedeli ölçülmez, onu kenara koyuyoruz. Aslında burada 1.5 milyarlık kamusal zararı arkadaşlarım engellemiş oldular" ifadelerini kullandı.

Konsere gelince "israf" yok! 52 milyon TL akıtılacak

İsraf algısıyla vatandaşa hizmet getirecek projeleri engelleyen CHP'li İBB'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler Şube Müdürlüğü tarafından açılan ihale ile "Kültür Etkinlikleri" adı altında konser ve eğlence organizasyonlarına 52 milyon TL para akıtacağı ortaya çıktı.

2020 yılındaki konser ve eğlenceye 52 milyon TL harcayacak olan CHP'li İBB, etkinlik kapsamındaki danışmanlık hizmetinde ise; danışmana 2 milyon 91 bin TL. 40 moderatöre 60 bin TL 100 konuşmacıya ise 200 bin TL. ödeyecek.

Konsere çıkana 400 bin TL

Konsere çıkarılacak sanatçılara 200 bin ile 400 bin TL kaşe bedeli ödeceneği de ihale duyurusunda yer aldı.

Şehir hatları tersanesi personele kapatıldı "parti"ye açıldı

Konser ihalesiyle hizmet yerine eğlenceye para akıtan CHP'li İBB'nin bir skandalı daha ortaya çıktı. İBB'ye ait şehir hatları tersanesinin geçtiğimiz Perşembe akşamı personele kapatıldığı ve içeride alkollü parti düzenlendiği ortaya çıktı. Ortaya çıkan görüntülerde tersanenin adeta gece kulübüne dönüştürüldüğü görülüyor.

Yeniakit

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?