banner29

İmamoğlu'ndan sonra Beylikdüzü'ne İller Bankası bile kredi vermiyor!

Cumhur İttifakı İBB Adayı Binali Yıldırım ile yaptığıortak yayınnda 82 milyonun gözü önünde Sayıştay Raporu yalanını atıp, İBB için 753 milyon liralık zarara uğradığını iddaa eden CHP adayının İstanbullular’dan gizlemeye çalıştığı bir gerçek daha gün yüzüne çıktı. Beylikdüzü Belediyesi’ni 2014 yılında AK Partili Belediye Başkanı Yusuf Uzun'dan 100 milyon lira borç ile devralan İmamoğlu'nun yönetiminde belediyenin borcunu Aralık 2018’de borç 488 milyon lirayı bulduğu ortaya çıktı

Gündem 22.06.2019, 18:56
İmamoğlu'ndan sonra Beylikdüzü'ne İller Bankası bile kredi vermiyor!

Sayıştay Raporu üzerinden İBB’nin 753 milyon lira zarara uğradığını iddia eden Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediyesi’ni uğrattığı devasa zarar ortaya çıktı...

Şahsının yönetimine geçmeden önce 100 milyon lira borcu olan belediyeyi elle tutulur pek proje yapmadan devreden CHP adayı, Beylikdüzü Belediyesini İller Bankası’ndan kredi alamaz hale getirdi.

BANKALAR KREDİ VERMİYOR

İmamoğlu döneminde belediyeye ait birçok arazi satıldığı, kat karşılığı verilen arazilerdeki konutların bile çoktan elden çıkarıldığı, ona rağmen devasa borcun ortaya çıkması akıllarda soru işaretine neden olmakta. İmamoğlu’nun belediyeyi uğrattığı zararın 700 milyon lirayı aştığı belirtiliyor. İBB için israf söylemleri üreten Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediyesi’ni getirdiği durumu, Beylikdüzü Belediyesi eski Meclis Üyesi Mücahit Birinci tüm detaylarıyla anlattı. Bankaların Beylikdüzü Belediyesi’ne kredi bile vermediğine dikkat çeken Birinci, “Beylikdüzü Belediyesi İller Bankası’ndan kredi alamayacak pozisyona geldi. Diğer bankalar bir şartlar dayatıyorlar bize kapitülasyonlar gibi. Diyorlar ki, haczedilemeyecek yerler için Meclis’ten karar alacaksınız haczedebileceğiz.” dedi.

PROJESİ YOK

Birinci, yarım milyar liralık borca karşılık İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nde dişe dokunur hiçbir projeye imza atmadığına dikkat çekerek, “Ekrem İmamoğlu’nun bana bir projesini söyleyin. Örneğin Yaşam Vadisi. Ekrem İmamoğlu’nun Yaşam Vadisi ile uzaktan yakından alakası yok. Yaşam Vadisi’nin eski ismi Yeşil Vadi’ydi. Burasıyla ilgili düzenlemeleri, imar çalışmaları Vehbi Orakçı zamanında yapıldı. Sonra Yusuf Uzun, Yaşam Vadisi’ni resmen bitirdi teslim etti.” diye konuştu.

ÇEVRESİNİN ZENGİNLEŞTİĞİ GÖRÜLDÜ

Beylikdüzü Belediyesi’ni borç batağına sürükleyen Ekrem İmamoğlu, yakın çevresini ise zenginleştirdiğini dile getiren AK Parti’li Birinci, şu ifadeleri kullandı: “Yağmur basma sorunu olan Beylikdüzü Kültür Merkezi harcanandan çok cüzi bir miktara tamiratı yapabilecekken, Ekrem İmamoğlu ne yaptı? Onun 10-15 katı para harcadı. İhalenin kimin tarafından alındığı da incelenmeli. Ekrem İmamoğlu israf diyor ya, tüm İstanbulluları Beylikdüzü Kültür Merkezi’ni davet ediyorum. Ekrem İmamoğlu, sıfırdan yaptığı, projelendirdiği tek bir yeri söylesin. Maalesef hiç bir yer yok. Özgecan Aslan kültür merkezi de kiralık bir binadır. Şahsa ait binayı ihya ettiler. Dolayısıyla kiralık yerde Özgecan Aslan Kültür Merkezi’ni açtım diye böbürleniyor.'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?