banner30

banner29

İmamoğlu'nu üzecek Kanal İstanbul anketi! Desteklenme oranı yüzde 70

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu zora sokacak Kanal İstanbul anketinin sonuçları açıklandı. Ankete göre; dev projeye destek verenlerin oranı yüzde 65-70.

Gündem 14.01.2020, 14:07
İmamoğlu'nu üzecek Kanal İstanbul anketi! Desteklenme oranı yüzde 70

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayın programında "Kanal İstanbul için referandum isterim" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sadece birkaç saniye sonra da "Referandumdan evet çıksa da kabul etmem" ifadeleriyle görülmemiş bir dönüşe imza atmıştı.

Türkiye'ye çağ atlatan tüm projelerin önünde 'takoz' olan CHP ve yandaşları başta olmak üzere koltuğa oturduğu günden itibaren 'şov'ları ve skandallarıyla gündemi meşgul eden Ekrem İmamoğlu'nun engel olmak için kırk takla attığı Kanal İstanbul'a destek büyüyor.

Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; Türkiye’nin denizcilik alanındaki en önemli projelerinden Kanal İstanbul ile ilgili yapılan anketlere dikkat çeken AK Partili yetkili, “Olumlu bulanların oranı yüzde 65-70” ifadelerini kullandı.

“O İTİRAZLARIN DA HALK NEZDİNDE KARŞILIĞI YOK”

AK Partili yetkili, “Hangisini soracağız, kaç tanesini soracağız. Bugüne kadar Osmangazi, Marmaray, Avrasya Tüneli, 3. Köprü, 3. Havalimanı, mega projelerin hepsi önce itirazla karşılaşmış, neticede vatandaşımız karşısında çok büyük teveccüh görmüştür. O itirazların da halk nezdinde karşılığı yok”  ifadelerini kullandı.

AK Parti kulislerinde CHP’den yükselen itirazlara ilişkin, “Marmaray’a hayır dediler, metrobüse de itirazları çok oldu CHP’nin” değerlendirmesi yapılıyor.

Kaynak: Yeni Akit

Yorumlar (2)
Ali sarıkaya 1 yıl önce
Bu İmamcık önce iş yapmasını öğrensin. DEVAMLI gezme ve sahneye çıkma huyundan vaz geçsin. Kanal İstanbul gururumuzdur. İstanbul boğazını batılıların elinden alacağız.
İsrafa hayır 5 ay önce
Kaynak akitse ciddiye almaya bile değmez
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?