banner29

İmamoğlu Nurettin Sözen'i arattırmıyor! Dezenfektanın litresini 73 liradan aldı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında önlem alma niyetiyle dezenfektan alan İBB'nin alışveriş yaptığı firma ve dezenfektanın maliyetinin uçukluğu gözlerden kaçmadı.

Gündem 05.04.2020, 20:44 05.04.2020, 20:49
İmamoğlu Nurettin Sözen'i arattırmıyor! Dezenfektanın litresini 73 liradan aldı!

Türkiye koronavirüsle mücadeleyi tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. Belediyelerde kendi güçlerince önlemlerini alıyor. 

İBB'de koronavirüs tedbirleri kapsamında son olarak metrolara ayar verdi. Resmi sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İBB Başkanı İmamoğlu metroların bundan sonra sadece 21.00'e kadar çalışacağını duyurdu.

DEZENFEKTAN ÖNLEMİ

İBB'nin bir başka önleminin iç yüzüde bugün gün yüzüne çıktı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfektan alımı yapan İBB'nin yaptığı alışveriş kafa karıştırdı.

BU KADAR PARAYA GEREK VAR MIYDI?

Piyasada litresi 20-25 TL civarında olan dezenfektanların tanesine 73 TL ödeyen İBB, bu dezenfektanlardan toplamda 15.000 adet sipariş etti.

Aşağıdaki görselde şu anda piyasada fazlaca satılan bir dezenfektanın 5 Litrelik fiyatının 127 TL olduğu gözüküyor. Bu da Litre fiyatı olarak 25 TL'ye tekabul ediyor.

MİLLETİN PARASINI ÇARÇUR ETMEKLE MEŞGUL!

İBB yönetimi, 350.000 TL'yle 400.000 TL gibi bir harcamayla halledilebilecek olan işe 1.110.000 TL harcayarak milletin parasını hiç kimseye hesap vermeden çarçur etti.

İBB'nin alışveriş için firmaları pazarlık usulü davet edip, çağırmak yerine bu zamana kadar bir tane bile kamu ihalesi almayan İzmir/Bornova'daki firmaya ihaleyi vermesi durumdan haberdar olanları şüphelendirdi.

İBB NEDEN İHALE YAPMIYOR?

Yapılan ihalede pazarlık usulü olarak MD B 21 olarak geçmektedir. 

Kamu İhale Kanununda temel ihale usulleri olarak açık ihale usulü ve belli istekliler arasında ihale usulü sayılmış olup, pazarlık usulü istisnai bir ihale usulü olarak öngörülmüştür.

Bu istisnai usulün uygulanabilmesi için ise Kanunda bir takım haller belirlenmiştir. 21 inci maddenin (b) bendi de bu istisnai hallerden bir tanesidir.

Uygulamalara bakıldığında kamu kurumlarının 21 inci maddenin (b) bendini kendileri için bir kurtuluş reçetesi olarak görmekte ve neredeyse tüm ihalelerini bu kapsamda yapma gayreti içerisine girmektedir.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
İmamoğlu Belediye Başkanıdı Türk Halkı İle Bele İlişki Kurur Lider Olsa Allah Bilir Neler Olar İmamoğlun Çebheni Türk Halkı Çok Sevir Türk Halkın Şu Açılı Gününde Yardım Etmiler KILINÇLAROĞLU SÖYLEYİR VİRÜS BİTSİN ERDOĞANA SÖYLEYEÇEKLERİM VAR ALLAH ALLAH 15 TEMMUZDA GİZLENİP KENDİN KORUYAN ŞU GÜNDE VİRÜSDAN KAÇIP GİZLENİP MEYDANA ÇIKIP NE SÖYLEYEÇEK UMARAM PARA EKONOMİ DEYEÇEK PARA ÇEBHENİ BİR GÜN SONUN GETİREÇEK TÜRK HALKIN AÇI GÜNLERİNDE YUVANDA GİZLEN AÇILAR BİTER BİTMEZ ERDOĞANA SALDIRI Yapaçağlar Bu Gün Yutupda Birinin Sözlerin Duydum ERDOĞAN BİZE PARA VERSİN SURİYENİ NEÇE SAKLADISA BİZİDE SAKLASIN ÇOK ÜZÜÇÜ ALLAH KORUSUN ESED TÜRKÜYENİ İŞĞAL ETSE SİZ TÜRKLERDE KİMİNSE KAPISIN ÇALIP YARDIM İSTEYEÇEĞSİNİZ AVROPA SURİYEYE YAPDIĞIN KENDİNİZE YAPSA NE EDERSİNİZ UMARIM ONLARIN YERİNDE OLMAĞ İSTEMERSİNİZ SURİYE İNSANLARIN YUVASI DAĞILIP ÇOÇUĞLAR AYAĞ YALIN KAPILARDA EKMEK ÜÇÜN EL AÇIR SANKİ SURİYE KEFİNDEN TÜRKÜYEYE GELİP BİR AZ DÜŞÜNÜN SURİYE İNSANLARI TÜRK HALKINA DUA EDİR TÜRKLER NİYE EKMEYİMİZİ YEDİNİZ DEYİR ALLAH GÖKDEN BAKIR ERDOĞANA DÜŞMENÇİLİYİNİZ PARAYA GÖRE VİRÜSDAN İNSANLAR ŞEHİD OLUR ŞUNLAR PARA DEYİR SAĞLIĞ ÇALIŞANLARI KENDİNİZE YARDIM EDİR ONLARIDA SEVMİLER ALLAH KORUSUN ESKİ TÜRKLER BELE OLMAYIP ESKİ TÜRKLER MEZLUMU YEDİRİP ATATÜRKE AİD VİDYOLARI TEL EKRANINDA VERDİLER GERÇEK TÜRKLER ESKİDE KALDI İNDİKİ TÜRKLERDE KİN NİFRET VAR ATATÜRK HAYATDA OLSA İDİ DAYANAMAZDI ÇÜNKÜ TÜRKLER İKİ ÇEBHEYE BÖLÜNÜP İYİLER VE KÖTÜLER ÇEBHESİNE
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?