banner5

banner29

İmamoğlu projesinin arkasında hangi pazarlıklar var?

Gazeteci, yazar Tahir Çalgüner'den İmamoğlu hakkında ortaya atılan "proje" iddialarına farklı bir bakış! İmamoğlu kim? Arkasında hangi klikler var? Asıl plan ne? Gazeteci Yazar Çalginer'den sıradışı iddialar...

Gündem 15.05.2019, 00:47 15.05.2019, 04:47
İmamoğlu projesinin arkasında hangi pazarlıklar var?

Gazeteci Tahir Çalgüner

On Aralık ve İmamoğlu-Gül ilişkisi

Gazeteci Çalgüner'in iddasına göre 2005'te Avrupa merkezli Sosyal Demokrat yeni bir parti için çeşitli çevreler bir araya gelerek altyapı hazırlığında bulunmuş

Bu hareketle; Prof. Dr. Burhan Şenatalar, İlhan Tekeli  Prof.Dr.Fuat Keyman, Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu’ gibi ittihatcıların da aralarında olduğu çok sayıda bilim adamı, sanatçı, ve sendikacıların, sosyal demokratların, demokratik solcuların, özgürlükçü sosyalistlerin,  siyasetçiler ve ÖDP, DSP, SHP gibi siyasi partilerin katılımı ve birleşmesi ile oluşturulacak partileşmeye gidileceğinin ve dolayısıyla Avrupa endeksli bir sosyaldemokrat parti kurularak iktidara gelineceğinin hesapları yapılıyordu.

''2005’de İstanbul Dedeman Otelde  toplanıldı ve CHP içinde Sosyaldemokrat bir rejim oluşturulmasının ilk adımı atılmış oldu. Bilindiği gibi, 10 Aralık 1948’de İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin kabul edildiği gündür. Ve aynı zamanda da İnsan Hakları Günü‘dür. Dolayısıyla bu önemli günlere atfen bu hareketin adını öyle koymuşlar.

HAZIRANAN ADAYLARA AK PARTİ'DEN TEKLİF GELİNCE HAREKETE GEÇİLMEDİ!

Çalgüner'in öne sürdüğü İddaya göre Kaset Komplosu ve ardından Deniz Baykal'ın istifası da bu yapılanmanın isteğiyle gerçekleştirildi

'Hatta Mehmet Bekaroğlu ve Ertuğrul Günay’ın “Yeni Siyasal Girişim Hareketi” de oluşuma sıcak bakıyordu ama Ertuğrul Günay’a AK Parti’den vekillik teklifi gelince işler yattı ve harekete katılamadılar. 2005-2010 arası süreçte bu hareket çalışmalarını olanca hızıyla sürdürdüler ve partileşme sürecini tamamlamışlardı ki;  Devlet içindeki çetenin bir kaset komplosu ile Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı'ndan istifası sağlandı.'

'PARTİ TÜZÜGÜNÜ DEĞİŞTİRDi; DELEGE DE BU GELİŞMEYİ  AVAL AVAL SEYRETTİ'

2012'de Kılıçdaroğlu'nun; yaptığı tüzük değişikliğine de değinen Çalgüner, yazısında CHP için esas kırılmanın bu tarihte başladığını işaret ediyor. Sosyal demokrasi ile Atatürkçülüğün karıştırılmaması gerektiğini aktarıyor.

 MADDE-3  Cumhuriyet Halk Partisi, programındaki anlamlarıyla " Atatürkçülüğün “Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik” ilkelerine bağlıdır.

MADDE-4  Cumhuriyet Halk Partisi, başta Kurtuluş Savaşımız olmak üzere Aydınlanma ideallerini, emek mücadelelerini, "sosyal demokrasinin" özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini benimseyen çağdaş demokratik sol bir siyasal partidir. 

1. “Programlarındaki anlamlarıyla”  6 oka bağlı bir parti diyor. Parti seçim bildirgeleri ve programlarında 6 okun anlamını sayısız kez “sosyal demokrasi” maskesi altında değiştiren Kılıçdaroğlu'dur.

Atatürk döneminde de; sosyal demokrat/ federasyoncu mandacılar vardı.Özellikle bu “sosyal demokrasi” denen pek bir afili ancak ” kuruluş felsefesinin kurdu” olarak gördüğü bu Alman düşünce ekolünü partiye sokmadı.

2008'DE HAZIRLANAN RAPORDA BAYKAL YERİNE KILIÇDAROĞLU'NUN GELECEĞİ KARARLAŞTIRILMIŞ!

Amerkan-İsveç merkezli Silkron Enstitüsü hazırladığı raporun “Türkiye: laik ve üniter bir gelecek” bölümünde, Deniz Baykal’ın yerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun geleceği belirtilmekte!  Bu Enstitü,Johns Hopkins Üniversitesi’ne bağlı. Bu Üniversite de Amerikan Derin Devleti!ne bağlı!.. Dolayısıyla bu 10 Aralık Hareketi  partileşme çalışmalarından vazgeçti. Ve CHP içinde yuvalandılar. 2011 seçimlerinden sonra Şenatalar;  “… CHP’de başlayan değişimle birlikte 10 Aralık Hareketi içinde önemli sayıda arkadaşımız, CHP içinde siyaset yapmamız daha gerçekçi olduğunu savundular ve 10 Aralık Hareketini kapatma kararını aldı.” açıklamasını yaptı.

 Prof. Dr. Burhan şenatalar mesela: CHP’nin 2012 kurultayında, Bilim Yönetm Kültür Platfomu listesinden PM’sine girdi, son kurultayda da 900’e yakın oy alarak tekrar  CHP içinde sosyal demokrasiyi savunan Ercan Karakaş ve DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi’nin 10 Aralık hareketi’ne kazandırdığı Oğuz Kaan Salıcı; “… CHP sosyal demokrat bir parti değildir, sosyal demokrasinin önünde en büyük engeldir ve kapatılmalıdır.” diye basın açıklaması yapmıştı. Sonra CHP İstanbul il yönetimine girdi, Canan Hanım’la aynı yönetimde çalıştı, il başkanı oldu. Şimdi CHP’de örgütten sorumlu genel başkan yardımcısı. Önümüzdeki genel seçimlerde de Sn.Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna oturtulacağı söylentiler arasında!..

 Türkiye Cumhuriyeti; vatandaşlarını Sur’da, Silvan’da, Cizre’de, Nusaybin’de, Silopi’de ve daha çok yerde sokağa çıkma yasağı uyuyarak fiilen açlığa ve susuzluğa mahkûm etmekte, işkence ve kötü muameleye tabi tutulmaktadır. Anayasaya ve taraf olduğu uluslararası sözleşmelerle koruma altına alınan hak ve özgürlükleri ihlal etmektedir. …Devletin başta Kürt halkı olnak üzere tüm bölge halklarına uyguladığı sürgün politikalarının durdurulması, … zararları ödenmesi, sorumlularının cezalandırılmasını… talep ederiz şeklinde kamuoyuna açıklanan, “Bu suça ortak olmayız” bildirisinde imzası olan 10 Aralık’çı İbrahim Ö. Kabaoğlu, şimdi CHP milletvekili.

Bugün geldiğimiz noktada 10 aralı ekibi CHP egemenliği altına almış durumdadır. Atatürk düşüncesini savunan ulus devleti, ülke bütünlüğünü , bağımsızlığı, üniter yapıyı, kemalist ideolojiyi savunanlar tasfiye edilmiş, yerine özerklikten  yana olan ve bir kısım saydıklarımızın tam tersi olan batı endeksli  ithal Sosyaldemokrasi’ye  tam bağımlılığı savunanlar getirildi!..

EKREM İMAMOĞLU'NUN MİSYONU NEDİR? KİME GÖRE HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK?

İmamoğlu için ' 10 Aralık Çocuğudur diyen Çalgüner, ''Onun Atatürk sevgisi yarımdır; özne olarak seviyor olarak görünür fakat ideolojik olarak karşısındadır. Diğerlerinin belirlediği bir üyedir'' iddasında bulunuyor.

Ekrem İmamoğlu’da bir 10 ARALIK çocuğudur. Bakmayın onun siz sevimli arkasında Atatürk resimleriyle çektirdiği pozlara. Atatürk’ü bir özne olarak seviyormuş gibi yapan ama ideoloji olarak Kemalizm karşıtı bir karşı devrimci oppportunist ve oldukça pragmatist, kadrolu bir  10 aralık çetesi görevlisidir.

Takiye yaptılar!

Şapkadan Tavşan çıkardılar millete havuç gözterip İstanbul belediyesini aldık deyip bı arada Koskoca CHP’yi sıfırladılar. Seçmen’e alkış tutturdular. Birde, Utanmadan kendilerinin ATATÜRKÇÜ OLDUKLARINI SÖYLEYEREK seçmenden oy istediler…Takiye yaptılar.

SİYASET EKOLOJİSİNE MÜDAHALE …

Talha Çalgüner, 10 Aralık ekibi olarak ifade ettiği yapının tamamıyla Türkiye Siyaset sistemine karşı olduğunu belirtiyor

Bu hain hareketin bağlı bulunduğu dış güçler dairesinin amacı şudur:

1.  Hamamönü üçlü çakallar çetesine parti kurdurmak ve Yeni CHP’yi bu yeni kurulacak parti ile kanka yapmak.

2.  Erdoğan’a ihanet ettirip kendisini rahmetli Erbakan pozisyonuna düşürüp siyaset sahnesinden silmek.AK Parti’yi tabela partisi haline getirmek.

3.  MHP’yi çevresinde ittifak yapacak tek parti bırakmayacak şekilde yüzde 10 barajının altına sokarak parlamento dışına itmek.

4.  Ekrem İmamoğlu’nu, Hamamönü cemaatçilerinin kurduğu yeni parti ile beraber Cumhurbaşkanı  ortak adayı olarak göstermek. CHP yeni Genel başkanını ise yine 10 Aralık torbasından kura ile çekerek o makama  tavşanlardan birini getirmek.

5.  İyi partiden aldıkları transferler ile partiyi bölmek ve diğer yarısını MHP’ye muhtaç eder hale getirmek.

6.  YCHP’yi başkanlık sisteminin bir bacağı yapmak ve Türkiye’de federatif yapılanmanın önünü açmak.

Hesap edemedikleri ve tek çekindikleri şey yani sessiz güç ise; Türkiye gerçek Kemalistleri ve Seçmen davranışı.

SONUÇ

Agatha’nın şark ekspresinde cinayet romanı gibi 10 tane birbirleriyle bağlantılı  10 aralık  mason çetesi üyelerini bir trene bindirmişler ve trende Kemalist ideoloji arkasından bıçaklanacak.Hesap bu…?  Bakalım kaç kişi bu trenin camından atılacak. Çünkü trende bizler de olacağız.

Atatürk dönemi sonrasında, CHP içinde ve çevresinde türeyen Federasyon-cu  İttihat Terakki uzantıları ile (nesilden nesile) Kemalizm’i; putlaştırmaya çalıştıkları “sosyal demokrasi” söylencesi   ile ikame  etme dayatmasını dış merkezli ve gayri milli politikalar eliyle sürdüre  gelmişlerdir.

Bizzat şapkadan çıkardıkları görevli Kuvvacı damar ve gelenekten uzak tavşan politikacılar eliyle; CHP yönetimi işgal edilmiş ve bir  “başkalaştırma”  yöntemi ile son dönemde de kapsamlı olarak Parti formatlanmaya çalışılmaktadır.

Başarılı olamadılar…

Olamayacaklar..!!

Çünkü Kemalist ideoloji ve Kuvvacılar halen daha dimdik ayakta… !!

Yakında düğünümüz var bekleriz….

Kaynak: yazarport.com

Yorumlar (12)
ruhi batur 1 yıl önce
Müthiş tespitler var yazıda....Helal olsun.Gerçek Atatürkçüler de bu işten rahatsız.
Ömer K. 1 yıl önce
1. ve 4. maddede yazılan tespitler çok önemli.
Deniz 1 yıl önce
Erdoğan bir özeleştiri yapar ve Kemalistlerle (ychp ile değil) işbirliği yaparsa bu çetenin oyunu bozulabilir.
çetin keleş 1 yıl önce
Kemalist bir yazarın elinden çıkmış güzel bir durum değerlendirmesi.Kayda değer.
Yakup 1 yıl önce
Erdoğan fetö ve uzantıları ile mücadele etmediği için bu ortam oluştu.
Yakup 1 yıl önce
Erdoğan FETÖ ile samimi mücadele etseydi böyle bir siyasi ortam oluşmayacaktı.Kendi ektiğini biçiyor.
İlke Acar 1 yıl önce
ABDULLAH GÜL GERÇEĞİ-YOUTUBE ARA...
Cem firari 1 yıl önce
Güzel tespit ama hiçbir pilan mükemmel değildir.
Yanlız Allahın pilanı hariç.
Çünkü niyetiniz halis değilse mutlaka bir yerde yanlış yaparsınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği desteği nasıl boluyorsunuz?
Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği desteği nasıl boluyorsunuz?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:40
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Erzurumspor 4 7
6. Galatasaray 5 7
7. Sivasspor 4 7
8. Kasımpaşa 5 7
9. Hatayspor 4 7
10. Göztepe 5 6
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. İstanbulspor 5 12
2. Tuzlaspor 5 11
3. Altay 5 10
4. Ankara Keçiörengücü 5 10
5. Adanaspor 5 9
6. Altınordu 5 9
7. Adana Demirspor 5 8
8. Samsunspor 5 8
9. Giresunspor 5 8
10. Bursaspor 5 7
11. Balıkesirspor 5 6
12. Akhisar Bld.Spor 5 5
13. Bandırmaspor 5 5
14. Ümraniye 5 4
15. Ankaraspor 5 4
16. Eskişehirspor 5 3
17. Menemen Belediyespor 5 2
18. Boluspor 5 1
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 4 12
3. Liverpool 5 10
4. Leicester City 5 9
5. Arsenal 5 9
6. Wolverhampton 5 9
7. Tottenham 5 8
8. Chelsea 5 8
9. West Ham 5 7
10. Leeds United 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Cádiz 6 10
6. Granada 5 10
7. Real Betis 6 9
8. Atletico Madrid 4 8
9. Barcelona 4 7
10. Sevilla 4 7
11. Osasuna 5 7
12. Elche 4 7
13. Valencia 6 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3