banner29

İmamoğlu, 'Vakıflara hizmet devri bitti' demişti sağlık ocağını o vakfa sattı!

"Vakıflara hizmet devri bitti" söylemleriye İBB koltuğuna oturan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun salgın zamanında sağlık ocağını Azaklıoğlu Necati Bay Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı'na sattığı ortaya çıktı.

Gündem 24.04.2020, 11:40 24.04.2020, 11:52
İmamoğlu, 'Vakıflara hizmet devri bitti' demişti sağlık ocağını o vakfa sattı!

Bütün dünyanın salgınla mücadele etmek için sağlık merkezlerinin saysını arttırmaya çabaladığı böyle bir dönemde, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin 5 yıldır çalışan Ziya Gökalp Aile Sağlık Ocağı Merkezini sattığı ortaya çıktı. Türkiye’yi aşağılamak için mukayese ettikleri Uganda’da bile örneği görülmemiş olan salgın zamanı sağlık merkezini satma skandalı, geleneksel CHP skandallarını bile geride bıraktı. “Temel atmamama” töreniyle siyaset tarihine geçen Ekrem İmamoğlu’nun salgın sırasında toplu taşımayı aksatması hafızalardaki yerini korurken bu kez sağlık ocağı satarak salgınla mücadeleye zarar verdi.

Sağlık ocağına ihtarname geldi

2010 Yılının Ağustos ayında İBB KİPTAŞ ile imzalanan protokol üzerinden Başakşehir İlçe Belediyesi tarafından yapılıp hizmete hazır halde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğe teslim edilen Ziya Gökalp Aile Sağlığı Merkezi uzun yıllardır vatandaşa hizmet veriyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi KİPTAŞ ULAŞIM A.Ş. tarafından, Azaklıoğlu Necati Bay Kültür ve Sosyal Yardım Vakfına satılan Sağlık Ocağının boşaltılması için ihtar verildi.

Ziya Gökalp Aile Sağlığı Merkezi Doktorları, Dr. Semra Taşoğlu, Dr. Melek Eker Cepli, Dr. Lale Sezen Pehlivan, Dr. Sabahat Arabacı ve Dr. Adem Kılıçtutan’a Sağlık Ocağının artık kullanımdan men edildiğini, sağlık ocağının arsadan kaldırılarak boşaltılması gerektiğini bildiren ihtarname gönderildiği öğrenildi. Gönderilen ihtarnamede ayrıca, satın alan vakıf tarafından, Ziya Gökalp Aile Sağlı Merkezi’nden, satın alma tarihinden itibaren boşaltılıp teslim edilene kadar geçen her ay için 6.000 TL ecrimisil bedeli talep edildiği görüldü.

(Diriliş Postası)

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
İmamoğlu Bele Getse Her Yeri Sataçağ Parasında Yığaçağ Çiblerine Sonra Rahat Tüketeçek Dünya Milet Uğruna Bele Deyil Yeni Seçkilerde HER ŞEY GÜZEL OLAÇAĞ Deyeçek Türk Halkın Lideri Olaçağ Çok Kolay İmamoğlu Yutupda Kendine Benzer İnsanlarla Söhbet Edir ÇEM YILMAZ Bir Oyunçu İmamoğlununda Dostu İmamoğlu Başkan Gibi Başkan Deyilsen Kendiniz Türk Halkın En Böyük Şeherin Belediye Başkanısınız Atdığınız Her Adıma Diket Etmelisiniz Çem Yılmaz Umarım Sizden İzin Alıp SELENADA Eski Mezarların Üzerinde Yürüyür Reklam Verir Ayıp Ayıp Kendinizin Başkan Olduğuna İnanmağ Zor Yalan Danışmağla Türk Halkın Mal Varlığın Satmağla Başkan Olmaz Olsa Olsa VATAN HAİNİ OLAR FETÖÇU Olar
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?