banner29

İmamoğlu 'Yasin' okudu!

Millet ittifakı'nın istanbul Adayı Ekrem İmamoğlu Eyüp Sultan'da Kuran okudu

Gündem 17.03.2019, 23:26 16.09.2019, 17:06
İmamoğlu 'Yasin'  okudu!

İmamoğlu Kuran okudu

Mllet İttifakının İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu Eyüp Sultan'da düzenlenen mevlüt  programında kuran okudu.

 Yeni Zelanda'da camilere yapılan saldırılarda şehit olan 50 müslüman için Eyüp Sultan'da okutulan mevlütte İmamoğlu rahlenin başına geçti ve yasin okudu.

Yeni Zelanda'da Müslümanlara camide gerçekleşen vahşi saldırı dünyayı ayağa kaldırdı. Saldırının etkileri Türkiye'de de büyük tepkiyle karşılandı.

Saldırı hala dünya gündeminde en üst sıradayken Ekrem İmamoğlu, yaşanan katliamda hayatını kaybedenler için Eyüp Sultan Camisi'nde Yasin okudu.

Sosyal medyada ilgi gören olaya Chp seçmeninin nasıl karşılık vereceğiyse merak konusu.

Sekülerler tarafından nasıl yorumlanacak?

Laik görüşün ve siyasette dinden arılığın savunucuları olan  sekülerler arasında epey tartışılacağa benziyor.

Akıllara Tayyip Erdoğan'ı Getirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilindiği üzere taziyeye ve başsağlığına gittiği yerlerde kuran okuma adeti var. İmamoğlu'nun Yasin okumasıda akıllara 'Syaseten Tayyip Erdoğan ekolunünü mü benimsiyor?' sorusunu getirdi

Makarios heykelini dikmişti

Beylikdüzü Belediye Başkanıyken ilçeye Makarios heykelini dikmişti

Klıçdaroğlu İslam Dünyasından kaynaklanan terör demişti

Diğer taraftan  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda olaylarıyla ilişkin ilk açıklamasında dile getirdiği islam dünyasından kaynaklanan terör ifadesi de akıllara takılan bir diğer başlık.

Yorumlar (4)
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN,YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL! 2 yıl önce
İÇ SİYASETTE DE DIŞ SİYASETTE DE DÜZEN HEP AYNI...MAKSAT AHMAK ISLATMAK...KİMİN POLİTİKALARINI UYGULAYACAKSAN ONDAN İCAZET ALIYORSUN...İMAMOĞLUNUN ADAYLIĞI AÇIKLANIR AÇIKLANMAZ SOLUĞU KİMİN YANINDA ALDI?RECEP TAYYİP ERDOĞAN...DİNDAR GÖRÜNME POLİTİKALARINI NERDEN ALDI YİNE AKP'DEN..AKP'NİN,İNCEYİ DE BUNU DA SEÇTİRMEK İÇİN YAPMADIĞI KALMADI...ŞİMDİ DE BOŞUNA AĞLIYORMUŞ NUMARALARINA YATMASIN AKP İLERİ GELENLERİ...2002'DE RTE AKP KURULUR KURULMAZ İCAZETİ NERDEN ALDI?AMERİKA..DIŞ POLİTİKADA KİMİN SİYASETİNİN GÜDÜMÜNDE? ABD AVRUPA.(HER NE KADAR SEÇMENİNE ŞİRİN GÖRÜNMEK İÇİN KARŞIYMIŞ GİBİ GÖRÜNMEYE ÇALIŞSA DA)..
GELELİM İMAMOĞLUNUN KURAN BİLGİSİNE:
OKUDUĞU KISIM YASİN SURESİNİN İLK 11 AYETİ.KURANA BAKARAK OKUMASINA RAĞMEN YANLIŞ OKUDUĞU YERLER VAR.HAREKELERİ BAZEN YANLIŞ KULLANIYOR.ÇÜNKÜ EZBERİNDEN OKUYOR.BELLİ Kİ ÇOK ESKİDEN EZBERLEMİŞ VE BAZI YERLERİ YANLIŞ EZBERLEMİŞ,AKLINDA ÖYLE KALMIŞ,BİR DAHA DA KURANIN YÜZÜNE BAKMAMIŞ...TAA Kİ BUNA:"HALKIMIZ DİNDARDIR,DİNDAR İNSANLARI SEVER,ÇIK DA BİRAZ KURAN OKUDUĞUNU NAMAZ KILDIĞINI GÖSTER DE GÖNÜLLERİNİ AL,OYLARINI DA TOPLARSIN" DİYEREK POFPOFLANANA KADAR.
YANLIŞ OKUDUĞU YERLERDEN BİRİ 9.AYETTE.YANLIŞI YAPTIĞI YER AŞAĞIDA ARAPÇADAN TÜRKÇEYE DÖNÜŞMÜŞ TELAFUZLARINDA:
KENDİ OKUMASI:"VECEALNA MİN BEYNİ EYDİİHİM SADDEN" SADDEN DEĞİL-->SEDDEN)=HAREKE YANLIŞI
DOĞRUSU:"VECEALNA MİN BEYNİ EYDİİHİM SEDDEN" OLACAK.
MEHMET EMİN AY'IN TİLAVETİYLE DOĞRUSU BURDA:https://www.youtube.com/watch?v=he5qvUpxOCw
SOYADINDAN DA ANLAŞILACAĞI ÜZERE İMAMIN OĞLU OLMASINA RAĞMEN İYİ ÖĞRENEMEMİŞ KURANI....ÖYLE Kİ,ELİFBAYI SÖKÜP 1 AYDA KURANI HATMEDEN 8-9 YAŞINDAKİ KURAN KURSU ÇOCUKLARININ BİLE BU OKUYUŞU SOLDA SIFIR BIRAKTIKLARINI ÇOK GÖRDÜK.
İŞİN İLGİNÇ TARAFI ,CAMİDE O TELEFONLARLA ÇEKİM YAPAN AKILLILAR HANGİ AKLA HİZMET EDİYORLAR DİYE SORMAK LAZIM BUNLARA..!
1)OKUYUŞUNU MU ÇOK BEĞENMİŞLER DE ÇEKİYORLAR?
2)"VAY BE MEĞERSE ÇOK DİNDAR ÇOK MÜSLÜMAN Bİ ADAMMIŞ YAV KESİN BUNU SEÇİN HA " ALGISI OLUŞTURMAK İÇİN Mİ ÇEKİYORLAR?
3)YOKSA İŞ OLSUN CEP TELEFONLARININ HAFIZALARI BOŞUNA DA OLSA DOLSUN DİYE Mİ ÇEKMİŞLER..?
BİLİP BİLMEDEN,BOŞ BELEŞ NEYİN ŞAKŞAKÇILIĞINI YAPIYOR BU VATANDAŞ?...HEPSİ DE AYRI Bİ MUAMMA...
BİR TANE DE ETRAFINDA "YANLIŞ OKUYORSUN BE ADAM,OKUDUĞUN KURAN'DIR,DOĞRUSU ŞUDUR" DİYEREK DÜZELTEN VAR MI?YOK...ETRAFINDAKİLERİN HEPSİ ŞAKŞAKÇI..KAMERALARDAN,CAMİ CEMAATİNİN ELLERİNDEKİ TELEFONLARDAN FALAN HEPSİNİN BİR REKLAM,PİAR ÇALIŞMASI,BİR TEZGAH OLDUĞU BELLİ ZATEN...KARGALAR BİLE GÜLER BU NUMARALARA...UTANMAZ REZİLLER !..
ONDAN SONRA,SEÇİMLE KENDİ MENFAATLERİYLE ALAKALI OLMADIĞI HERHANGİ BİR ZAMANDA ; TOPLUM İÇİNDE,UMUMA AÇIK HERHANGİ BİR YERDE BİRİ "ALLAH" BİLE DESE " ,BİRİ "SELAMUN ALEYKUM" BİLE DESE "DİNİ NİYE KULLANIYON ?" DİYECEK KADAR VEYA DİREK BÖYLE DEMESE DE O TAVIRLARA GİRECEK KADAR FİTNE,FESAT,BOZGUNCU SAHTEKARDIR BU KAFALAR...!ROL MODELLERİ BELLİ:HA AZİZ NESİN'İN ZÜBÜĞÜ,HA BUNLAR...HİİİÇ FARKI YOK.
adsız 2 yıl önce
imamınoğlu
Ihsan 2 yıl önce
bazılarının okuduğu kuran boğazlarından açağı inmez ayeti kerime imamoğluna kapak olsun pkk hdp dinsisleri ile ortak
RÜSTEM PAŞA 2 yıl önce
İmamoğlu dini siyasete alet etmıştir gereği yapılmalı adaylıktan azledilmeli ayriyeten tecvid kuralları 100 üzerinden 0 veriyorum.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?