banner30

banner29

Irak’ı işgalci Amerika’ya teslim eden tarikat: Kesnizani!

Aydınlık Gazetesi yazarı Mehmet Akkaya kaleme aldığı yeni yazısında sahte şeyh skandalının ortaya çıktığı bugünlerde Irak'ı ABD'ye peşkeş çeken 'Kesnizani' tarikatını konu edindi.

Gündem 11.09.2020, 17:02
Irak’ı işgalci Amerika’ya teslim eden tarikat: Kesnizani!

İşte Mehmet Akkaya'nın "Irak’ı işgalci Amerika’ya teslim eden tarikat: Kesnizani!" başlığıyla yayınlanan o yazısı:

Irak’ı işgalci Amerika’ya teslim eden tarikat: Kesnizani!

Dünden devam!.. Konferans vermeyen, televizyona, radyoya çıkmayan, herhangi bir yerde bir tek bile resmi yayınlanmayan bir şeyh... Ortadoğu’nun en gizemli tarikatı. Böylesine giz(em)li tarikat, üstelik 1980 öncesi Vahabilerle yıllar süren çarpışmada neredeyse yok olma noktasına gelmiş bir tarikat, nasıl oldu da 1980-2003 arasında 3 milyonu aşan müride ulaştı, ülkenin neredeyse tamamını ağ gibi sardı, yüzlerce tekke açabildi? Kuzeyde, Kürt bölgesinde küçük bir tarikat iken, devlette, tarikat şeyhinden habersiz ve onaysız bir tek atama yapılamaz güce ulaşmak, nasıl mümkün olabildi? Sessiz sedasız bütün devleti 30 yılda ele geçirmek, bir tarikatın yapabileceği iş midir?

HER NEFESİ İZLENMİŞ

Saddam Hüseyin’in kaçakken saklandığı yeri hatırlayın. Güvenebileceği kimse kalmamış meğer çevresinde. Çukurda saklanıyordu.
Irak’ın orta kesimini -Bağdat dahil- düşmana teslim eden, babasına ve ülkesine ihanet eden oğul Uday, Kesnizani müridi imiş meğer. Meğer kardeşler Vatban ve Barzan’da Şeyh Muhammet Kesnizani’nin müridi imiş. Bitmedi!
Saddam'ın karısı Sacide Hayrullah bile Kesnizani müridi imiş meğer.
İşgal günlerinde Amerika demişti ki, “Saddam’ın her nefesini, hatta yatak odasını bile izliyoruz”. Doğruymuş meğer.
Evdeki müritlerden biri şeyhin oğlu olan Nehru’ya ulaştırıyor, İsrail’in emir eri haline gelen Nehru’da anında MOSSAD’a... -Şeyh Muhammed’in büyük oğlu Gandi’nin öldürülmesinin ardından başlayan tarikatın yeniden yapılanması ile, sadece küçük oğul Nehru MOSSAD'ın emir eri haline getirilmemiş, tarikatın önemli bütün görevlileri ve öğretmenler, MOSSAD elemanlarınca oluşturulmuş- Tarikata giren müridin ilk görevi, Şeyh Muhammet Kesnizani’nin ayağını öpmektir. Hiyerarşiye göre orta düzeydeki mürit şeyhin elini, ileri düzeydeki omuzunu öper.
Yani, Saddamın karısı, oğlu, gelinleri ve kardeşleri, Kesnizani Şeyhinin ayağını öptüler.
Aile efradının tamamının, CIA ve MOSSA’ın karargahı olan tarikatın şeyhinin ayağını öptüğünü düşünün. Bu kadar da değil.

NEREDEYSE TAMAMI MÜRİT

Ordu komutanlarının nererdeyse tamamı da mürit... Dünkü yazıdan da hatırlayalım ki, komutanların neredeyse tamamı, ülkesini, halkını ve ordusunu,  işgalci emperyaliste, haklını katledecek olan bir düşmana teslim ettiler. Nasıl oldu bu? Düşünün ki, mafya, tarikat ve uyuşturucu ile, her türlü pis işle iç içe olan, Saddam Hüseyin’den sonra ülkenin ikinci güçlü adamı olarak bilinen İzzet Duri, şeyhin ayağını öpsün. Düşünün ki, Irak Ordusu'nun en üstündeki adam, komutanların da komutanı, Genelkurmay Başkanı Mareşal Ayat Fetih El Ravi, şeyhin ayağını öpsün.
Düşünün ki, Genel Askeri İstihbarat Başkanı Mareşal Vefik El Samatayi şeyhin ayağını öpsün.
Düşünün ki, Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Hamid Şaban, şeyhin ayağını öpsün.
Ve yüzlerce çeşitli sınıftan, çeşitli rütbeden komutan...
Ve düşünün ki, en güvenilen Cumhuriyet Muhafızı komutanları...
Ve düşünün ki, Medine Tümenleri’nin komutanları... Hepsi, hepsi şeyhin ayağını öpsün.
Böyle bir orduda disiplin, hiyerarşi olur mu? Vatan sevgisi, devletine, milletine ve halkına bağlılık kalır mı? Şimdi anladınız mı Irak Ordusu neden güney bölgesinin dışında bir tek mermi bile atmadı Amerikan askerine, işgalciye?

ÜÇ AY ÖNCE FARK ETMİŞ

“Sivillerinizi giyin ve silahlarınızı bırakıp evlerinize dönün” emri vermiş komutanlar. Anlıyoruz ki, emri verenler Kesnizani müridi. 70 bin elemanı olan Irak istihbarat örgütü El-Muhaberat'ın nasıl felç olduğunu, ülkesini ABD’ye ve İsrail’e karşı korumak için neden muhaberat yapmadığını anladınız mı? Toplumun ne düzeyde zehirlendiğini anlamak için de, tarikata en uzak olduğunu, Türkiye’nin ve MİT’in etkisinin de en yüksek olduğunu sandığımız bölgeye bakalım bir de;
2003’te Telafer’deki mürit sayısı 10 bini geçmiş, tekke sayısı 6’ya ulaşmış. Kentteki en güçlü teşkilat olan Irak Türkmen Cephesi’ni bile büyük oranda kontrol altına almış. Saddam, ordunun, devletin, hatta evinin bile ele geçirildiğini, işgalden 3 ay önce fark edebilmiş ancak. Anlamış anlamasına da, Amerika’da, İsrail’de nanik yapıyorlarmış anladığında. Devam edecek.

Yorumlar (1)
ömer 8 ay önce
ABD DEN YÖNETİLEN BİZDE DE YOK MUYDU.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?