banner30

banner29

İranlı milislerden Türkiye'ye üstü kapalı tehdit! Mevzilerimizdesiniz...

Gündem 02.03.2020, 17:46
İranlı milislerden Türkiye'ye üstü kapalı tehdit! Mevzilerimizdesiniz...

Suriye'de Esed rejimi ile birlikte katliamlara imza atan İranlı milislerden Türkiye'ye üstü kapalı küstah bir tehdit geldi. İran Askeri Danışma Merkezi tarafından yapılan açıklamada, 'İdlib’deki Türk askerlerine saldırmamaları emrini verdik. Ama Türk askerleri bizim mevzilerimizde, üslerimize ateş etmeye devam ediyor.' denildi.

TSK ve muhalif gruplar, İdlib'de Esed rejimi ve İran destekli milislere ağır darbeler indiriyor. Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında büyük kayıplar vererek zora düşen İranlı milislerden üstü kapalı alçak bir tehdit geldi.

İran Askeri Danışma Merkezi, yaptığı açıklamada 'İdlib’deki Türk askerlerine saldırmamaları emrini verdik. Ama Türk askerleri bizim mevzi ve üslerimize ateş etmeye devam ediyor.' dedi.

EurAsia Daily'den aktarılan habere göre, İran Askeri Danışma Merkezi’nin açıklamasında “Kuvvetlerimize hayatlarını kurtarmak için İdlib’deki Türk askerlerine saldırmamaları emrini verdik. Türk birlikleri bizim toplarımızın menzilinde bulunmasına rağmen onlara saldırmayı reddettik. Ama Türk askerleri bizim mevzi ve üslerimize ateş etmeye devam ediyor” denildi.

Ocak ayından bu yana büyük kayıplar verdiler

Ocak ayından itibaren Suriye rejiminin Rusya ve İran destekli milislerin yardımıyla başlatmış olduğu saldırılarda İran milis örgütleri, ciddi kayıplar verdi. İranlı milisler, TSK’ya karşı YPG’nin yanında yer alırken bölgedeki birçok sivili Türkiye sınırına doğru göçe zorladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?