banner16

İslam'ı böyle yozlaştırmaya çalışıyorlar! Noel ağacı değil Ramazan ağacı...

Hristiyan adeti olan yılbaşında çam ağacı süslemesinden esinlenerek hareket eden bir aile 'hilal' şeklinde tasarlanmış ağaca Ramazan Ağacı adını vererek süsledi. Görüntüleri görenler İslam'ın yozlaştırılmaya çalışıldığını belirtti.

İslam'ı böyle yozlaştırmaya çalışıyorlar! Noel ağacı değil Ramazan ağacı...

Hristiyan aleminin en önemli adetlerinden biri olan Noel'de çam ağacı süsleme etkinliği, Müslüman bir aile tarafından kopyalanması büyük bir dezenformasyon olarak yorumlandı.

İSLAM'I HEDEF ALIYOR

Ramazan ayının ilk gününde 'hilal' şeklindeki çam ağacını süsleyen aile, söz konusu ağaca Arapça 'Allah (c.c)' ve 'Hz. Muhammed(s.a.v)' yazılarını asıp sosyal medyada paylaştı. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından gelen yorumlarda olayın hiç tesvip edici olmadığı vurgulandı. Kimi yorumlarda olayın tamamen İslam'ı hedef aldığıı vurgulandı.

Samar Bazzi

ABD'Lİ BİR MÜSLÜMAN KADIN ORTAYA ATTI

Ramazan Ağacı'nı ortaya atan ABD'nin Detroit kentinde yaşayan 29 yaşındaki Samar Baydoun Bazzi, “2014 yılında evime yılbaşı ağacı koyduğumda 4 yaşındaki kızım; “aaa, Noel!” diye bağırdı. Bu yaptığımın hata olduğunu anlayıp ağacı parçadım. Daha sonra Noel ağaçlarını parçalayıp hilal şeklinde zımbalayarak kendi ağacımı ürettim. Bunu sırf bir ağaçtan yaptığım için Noel’e çok benzemesini istemiyorum. Bizim olmasını istiyorum. Noel’le fazla aşina olmasını istemiyorum'' ifadelerini kullanarak yaptığı işi normalleştirmeye çalıştı. Bazzi bu fikrini ticarete dökerek yanındaki 10 çalışanla birlikte yüzlerce siparişe yetişmeye çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5