banner29

İslam'ı ve Peygamber Efendimiz'i hedef alan Fırat Erez tutuklandı

Twitter hesabından İslam'a ve Hz. Muhammed’e yönelik ağza alınmayacak sözlerle hakaret eden fotoğrafçı Fırat Erez, 'Dini Değerleri Aşağılamak' suçu kapsamında çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Erez hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatırken, Twitter’ın da binlerce şikayet sonrası Erez’in hesabını askıya aldığı ortaya çıktı.

Gündem 18.05.2020, 18:57
İslam'ı ve Peygamber Efendimiz'i hedef alan Fırat Erez tutuklandı

Fotoğrafçı-Yazar kimliğiyle tanınan Fırat Erez, Twitter hesabından, İslam'ı ve Hz. Muhammed'i hedef alan açıklamalarda bulunmıştu.

TV5 televizyonunun sosyal medya hesabından paylaştığı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ''İslam’da yalan olmaz, iftira olmaz, hıyanet olmaz, soygun olmaz, rüşvet olmaz.'' ifadelerinin yer aldığı videoyu alıntılayarak ''İslamda yalan da olur, iftira da olur, hıyanet de olur, soygun da olur, rüşvet de olur. Aslında İslam neredeyse sadece budur.'' sözleriyle İslam'ı hedef alan Erez, bununla da yetinmemişti.

GÖZALTINA ALINDI

Skandal ifadelerin ardından Erez, ertesi gün, Antalya Emniyeti tarafından gözaltına alındı.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Söz konusu olaya ilişkin, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada,

''Bir sosyal medya hesabı üzerinden İslam dinine yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen F.E. hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.

Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla kolluk güçleri tarafından yapılan araştırma sonucunda söz konusu paylaşımları yaptığı iddia edilen kişinin F.E. olduğu tespit edilmiş, akabinde şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup soruşturma işlemlerine devam edilmektedir.'' ifadeleri yer almıştı.

TUTUKLANDI

Öte yandan, gelen son dakika haberine göre; Twitter hesabından İslam'a ve Hz. Muhammed’e yönelik ağıza alınmayacak sözlerle hakaret eden fotoğrafçı Fırat Erez, 'Dini Değerleri Aşağılamak' suçu kapsamında çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Erez hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatırken, Twitter’ın da binlerce şikayet sonrası Erez’in hesabını askıya aldığı ortaya çıktı.

Yorumlar (1)
adem cömert 13 ay önce
demek ki o kadar kofuz ki bunun gibi fareler bizden hiç mi hiç çekinmiyor kendimize aynada durup bir bakalım
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?