banner29

İsmail Saymaz ile Abdurrahman Dilipak arasında 'Uşşaki tarikatı' tartışması

Gazeteci İsmail Saymaz, Uşşaki Tarikatı şeyhi Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki kız çocuğunu cinsel istismarına yönelik yandaş basında tek satır yazılmadığını belirtti. Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak ise konuyu kaleme aldığını belirtip İsmail Saymaz'a yanıt verdi.

Gündem 06.09.2020, 21:08 06.09.2020, 21:13
İsmail Saymaz ile Abdurrahman Dilipak arasında 'Uşşaki tarikatı' tartışması

Saymaz, 'başta Akit olmak üzere hiçbir İslamcı basında' haberin yer almadığını belirtip eleştirdi. Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak ise konuyu kaleme aldığını belirtip İsmail Saymaz'a yanıt verdi.

Saymaz, “Başta Akit olmak üzere hiçbir İslamcı basın 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden Şeyh Fatih Nurullah hakkında tek satır yazmıyor. Biz yazınca “dinsiz” diye iftira atıp mikrofon kendilerine uzatıldığında kafalarını kuma gömüyorlar” diye yazdı.

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak ise konuyu kaleme aldığını belirtip İsmail Saymaza yanıt verdi.

Abdurrahman Dilipak “benim yazımı okumadınız sanırım. haber de oldu” dedi.

Saymaz, “İlahi Abdurrahman bey, ‘yazdım’ dediğiniz yazı bu muydu?” diyerek Dilipak’ın yazısında bir tarikat üzerinden tüm kurumları yargılamamak gerektiği mesajı verdiği bölüme işaret etti.

Dilipak ise “Yazının öncesi niye yok. Bir ahlaksızı örnek gösterip bütünü cezalandırmak doğru mu. Suçun şahsiliği prensibi ne olacak” diye karşılık verdi.

İsmail Saymaz da “Bu yazıda suçu örtme gayretinden başka bir şey görmüyorum. Gazetenizde Kenan Alpay, çok esaslı bir eleştiri yazdı. Doğrusu, benim zaten yazarlar değildi, gazetenin kendisiydi. Akit, küçücük bir haber bile yapmadı” diyerek tartışmayı sonlandırdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?