Isparta'da muhteşem Kudüs Gecesi

Isparta'da düzenlenen Kudüs Gecesi'ne yüzlerce kişi katılırken, coşku dolu anlar yaşandı. Programda konuşan eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri ve Kudüs Mihmandarı Bülent Deniz, Kudüs'ün dünü bugünü ve yarını hakkında dikkat çeken vurgularda bulundu.

Isparta'da muhteşem Kudüs Gecesi

Diyanetsen, Memursen, UyumDer, MTTB, EnsarVakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin ortaklaşa düzenlediği ve Burak Derneği'nin himayesinde gerçekleşen Kudüs Gecesi Kur'an-ı Kerim okunması ve İstiklal Marşı ile başladı. Burak Derneği adına başkan yardımcısı Süleyman Aydın'ın açılış konuşması yaptığı program, Uyuşturucu ve alkolle mücadele derneği UYUMDERin mehter gösrerisiyle devam etti. Konuşmasında Aydın, Burak Derneği'nin çalışmalarını özetleyerek; " Isparta bugün Kudüs için biraraya geldi ve gösterdi ki Kudüs ve İsparta kardeş şehirdir"

AK Parti Isparta Milletvekilleri Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz'ün selamlama konuşmalarının ardından kürsüye gelen eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri katılımcıları duygulandıran bir konuşma yaptı.

Konuşmasında; "Isparta'da ki bu ilgi ve Kudüs sevgisinin kendisini duygulandırdığını ve Türkiye'nin Filistin'in yanında olduğunun bariz bir işareti olduğunu belirten İkrime Sabri;

"Filistinliler olarak dört ismi hiç unutmadıklarını söyledi. Bu dört ismin daima akıllarında ve gönüllerinde olduğunu belirten Sabri, "Selahaddin-i Eyyubi, Fatih Sultan Mehmet, Osmanlı'nın en büyük hakanlarından Sultan 2. Abdülhamid, sonuncu isim ise hem bizim hem ümmeti Muhammedin reisi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Erdoğan, kendisini temsil etmemektedir, Erdoğan kendisinden önceki üç isimi de temsil eder." dedi.

Programa katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Sabri, şöyle konuştu:

"Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'de yaptığı konuşmayı biz Filistin halkı olarak tarihi bir konuşma olarak kabul ediyoruz ve onu bu konuşmasıyla yad ediyoruz. Erdoğan'ın bütün devletlerin muhalefetine rağmen Kuzey Suriye'de başlattığı hürriyet yolunda Barış Pınarı Harekatı'nın, Kudüs'ün de hürriyete kavuşmasıyla sonuçlanacağına inanıyoruz. Sizden Kudüs halkı adına ve Kudüs’teki Müslümanlarımız adına bir istirhamım var. Allah aşkına bizi yalnız bırakmayın. Bizi ziyaret etmekten bir an bile geri durmayın. Çünkü sizin her ziyaretiniz bizim için moral desteği olacaktır." ifadelerini kullandı.

İkrime Sabri'nin ardından kürsüye gelen Habervakti.com Genel Koordinatörü ve Kudüs Mihmandarı Bülent Deniz; "Milli Mücadele döneminde Isparta'nın direnişi üzerinden tarihi perspektiften örnekler vererek, Isparta bugün de dün olduğu gibi Kuva-i Milliye ruhunda ve dün olduğu gibi bugünde zalime karşı mazlumun yanında olduğu bir kez daha gösterdi." dedi. Sözlerine devamla Deniz;" 15 Temmuz 1099'da Kudüs'ü işgal eden Haçlı emellerinden hiç vazgeçmedi. Dün olduğu gibi bugünde Anadolu'da ki kanlı ve kirli emellerini hayata geçirmek için bir 15 Temmuz'da tekrar geldiler ama Anadolu duvarına çarptılar. Anadolu son kaleydi ve geçit vermedik. Kudüs, Anadolu'nun dirayetiyle inşAllah tekrar özgürlüğüne kavuşacak! 15 Temmuz'da; vakti geldiğinde Kudüs'e yürüyecek bu millete tatbikat yaptıran Cenab-ı Hak Kudüs'ün özgürlüğünü bize nasip edecek inşAllah ve o gün Isparta'lıların özel bir görevi olacak! Yetiştirdikleri güllerin , gülsuyu ile Mescid-i Aksa'yı yıkayacaklar inşAllah" dedi...

Program, ezgilerle gönüllere dokunan Mehmet Ali Aslan'ın solistliğini yaptığı Grup Yürüyüş konseriyle devam etti. Akabinde yapılan Kudüs çekilişiyle program sona erdi...

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5