İstanbul'da yarın okullar tatil mi?

İstanbul ve Trakya için yoğun kar ve fırtına uyarısı yapıldı. Uyarıya göre; bu akşam başlayacak, önümüzdeki hafta ortasına kadar devam edecek. Öğrencilerin gözü kulağı valilikten gelecek tatil haberinde. Peki AKOM'dan yapılan açıklama sonrası İstanbul'da okullar tatil edilecek mi? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

İstanbul'da yarın okullar tatil mi?

Kar yağışı nedeniyle yurdun farklı bölgelerinden kar tatili haberleri geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul'a kar yağışı uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun büyük bölümü Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına giriyor. Peki İstanbul'da okullar tatil edilecek mi? İşte öğrenciler en çok bu sorunun yanıtını merak ediyor.

VALİLİK'TEN HENÜZ AÇIKLAMA YOK!

Okullar 18 Ocak'ta yarıyıl tatiline girecek. Yani okulların sömestr tatiline girmesine 2 hafta kaldı. Meteoroloji ve Akom'un uyarılarına göre İstanbul kara teslim olacak. Henüz İstanbul Valiliği'nden açıklama olmasa da öğrencilerin gözü bu gece tatil haberinde olacak. Geçtiğimiz yıl kar kendini İstanbul'da etkili şekilde göstermemişti. Bu yıl ise tatil öncesi 2 haftalık süreç merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5