banner30

banner29

İstanbul ismi nereden geliyor ve İstanbul'un ruhu bizim mi?

Habervakti.com yazar kadrosu, bünyesine dahil olan deneyimli isimlerle güçleniyor. Yazarlarımız arasına katılan Mustafa Süs, bugün kaleme aldığı yazısında çarpıcı noktalara temas etti.

Gündem 29.05.2020, 15:35 29.05.2020, 17:05
İstanbul ismi nereden geliyor ve İstanbul'un ruhu bizim mi?

Sitemizin seçkin yazar kadrosuna dahil olan, eğitimci kimliğiyle tanınan araştırmacı yazar Mustafa Süs, "İstanbul'u ne zaman fethedeceğiz?" başlıklı yazısında İstanbul'un yeniden fethe ihtiyacı olduğunu vurguladı. Bu fethin belediye bazlı olmadığını aktaran Mustafa Süs, yazısında; "İstanbul'u yeniden fethetmeden tam bağımsız Büyük Türkiye hayalleri kuramayız!" ifadelerini kullandı.

MUSTAFA SÜS KİMDİR?

Mustafa Süs, 1974 yılında Kayseri Yahyalı’da doğdu. İlkokulu Derebağ İlkokulunda okuduktan sonra Yahyalı İmam Hatip Lisesinde liseyi bitirip 1994 yılında Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesine başlayıp 1998 yılında Öğretmen olarak atandı. 2012 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesinde Eğitim Yöneticiliği ve Teftiş dalında Yüksek Lisans yaptı. 2007 yılında yerel gazetelerde, internet haber sitelerinde eğitim ve toplumsal içerikli köşe yazıları yazmaya başladı. Kendine ait internet sitesinde, şiir, deneme, öykü dalında yazılarına halen devam etmekte olan Mustafa SÜS, 2016 yılında “Yitik Kadınlar” adlı öykü kitabını çıkardı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İşte Mustafa Süs'ün o yazısı:

İstanbul'u ne zaman fethedeceğiz?"

Biz İstanbul'u 1453'te fethetmişiz sonra ne olmuş biliyor musunuz?

Osmanlı tarih sahnesinden çekilirken, Osmanlı'yı yıkan iç ve dış düşmanlar kafa kafaya verip, İstanbul'u toprak olarak bize bırakmış, ruhunu yakıp küllerini savurmuşlar!

İstanbul'un yeni bir fethe ihtiyacı var!

Belediye bazlı söylemiyorum.

İngilizlerle ciddi bir mücadeleye girip İstanbul'u yeniden fethetmek zorundayız!

İstanbul'u yeniden fethetmeden tam bağımsız Büyük Türkiye hayalleri kuramayız!

''Hörgücündeki hazineden habersiz deve'' olmaktan kurtarmalıyız kendimizi ve İstanbul'u aslî hûviyetine kavuşturmak zorundayız.

Eyyübel Ensari'nin ve Fatih'in ruhunu yeniden ihdas etmeli, yönümüzü batıdan içimize doğru çevirmeliyiz!

''Toprak, uğrunda ölen varsa vatandır!'' dizelerinden hayat bulup, biz bu topraklara uğrunda nice canlar verdik, bu topraklar bu keşmekeşliği, bu kokuşmuşluğu hak etmiyor diyerek, toprağa ruh vermeli o ruhla da insanımızı ayağa kaldırmalıyız!

Öyle bir fetih harekatı başlatmak zorundayız ki;

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?