banner29

İstanbul'u karıştıran Esed'in ajanları mı?

Suriyeli gazeteci - yazar Mahmut Hacali, Twitter'da yaptığı paylaşımlarla flaş bir iddia ortaya attı. Yaşanan gerginliklerin Beşşar Esed'in bir planı olduğunu iddia eden Hacali, "Esed adamlarını gönderiyor Türkiye’ye. Türk milletini Suriyelilere karşı ayağa kaldırmak diye kışkırtıyorlar." dedi.

Gündem 01.07.2019, 14:25
İstanbul'u karıştıran Esed'in ajanları mı?

Gazeteci- Yazar Mahmut Hacali, Türkiye'de son dönemde Suriyeli mülteciler ile bazı vatandaşlar arasında yaşanan gerilimin planlı bir eylem olduğunu ve azmettiricisinin Esed olduğunu öne sürdü.

Tüm Suriyelilerin aynı kefeye konulmasının yanlış olduğunu belirten Hacali, Esed'in ajanlarını Türk milletini Suriyelilere karşı ayaklanma için kışkırttığını iddia etti.

'ESED ADAMLARINI GÖNDERİYOR TÜRKİYE'YE'

Hacali, "Sorunu çıkaran, serseriliği yapan ve Esed’in gönderdiği fitnecileri gönderin de bütün Suriyeliler öyle diyorsan bütün halkın günahını almış olursun. Esed adamlarını gönderiyor Türkiye’ye Türk milleti Suriyelilere karşı ayağa kaldırsın diye kışkırtıyorlar." ifadelerini kullandı.

Mahmut Hacali, Türk milletinin misafirperlerliğinden memnun olduklarının da altını çizerek, "Biz bunu biliyoruz, saygı duymayı biliyoruz. Misafirperverliğin karşına kötülük yapacak değiliz ki, fitneyi çıkaran insanların peşinde koşalım. Türk milleti ne kadar misafirliği layık ile yaptığını görmüştük zaten. Üç beş kuruş para ile satamayız biz." ifadelerini kullandı.

'TÜRKİYE'Yİ SEVİYORUZ'

Türk halkının bir kısmının, Suriyeli işçilerin çalıştırılmasından rahatsız olmaları konusuna da değinen Mahmut Hacali, "Biz sizin ekmeğinizin peşinde değiliz, iş yerinde sizin yerinizi alacak değiliz, siz nasıl bizi kucakladıysanız biz sizi ve Türkiye’yi seviyoruz.

Size, milletinize, toprağınıza ve insanlarınıza kötülük yapacak değiliz. Fitneyi çıkaran insanların amaçları nedir onu beraber aramızdan hep birlikte bulup çıkaralarım." sözlerinin ardından 'Kalın sağlıcakla' diyerek paylaşımlarını sonlandırdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?