İstanbullu'nun İBB'den ilginç talepleri!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarındaki metro istasyonlarında başlatılan 'post it' uygulamasıyla vatandaşların hizmet talepleri toplanıyor. Vatandaşlar ise bu post it duvarını daha çok aşk itirafı için kullanıyor.

İstanbullu'nun İBB'den ilginç talepleri!

İstanbullular İBB'nin Üsküdar, Taksim ve Yenikapı metro istasyonlarında oluşturduğu 'post-it' duvarlarına taleplerini yazdı.

Milliyet'ten Gülten Çoktan'ın haberine göre, özellikle gençlerden ilgi gören duvara bırakılan notlarda, 'Babam beni Osman'a versin', 'Hakan seni çok seviyorum ömrüm', 'Seni çok seviyorum tutkum', 'Batuhan bana yazsın', 'Mazgala tek taş yüzüğüm düştü ve hayallerim mazgaldaki çöplerle kirlendi. Mazgallara lütfen çöp atmayalım' gibi mesajların çokluğu dikkat çekti.

İstanbullu sokak hayvanlarını da unutmadı. Notlarla onlara barınak ve mama yardımı da istedi.

7 GÜNDE 5 BİN KİŞİ NOT YAZDI

İBB Strateji Geliştirme Müdürlüğü'nün verilerine göre, İstanbul'un dört yıllık stratejik çalışma planını ortaya koyacak proje kapsamında günlük 5 bine yakın paydaşa ulaşılıyor.

Bu kapsamda Yenikapı, Taksim ve Üsküdar metro istasyonlarında 10 gün süreyle asılı kalacak 'Post-it' duvarının yedinci gününde 5 bin vatandaş önerilerini paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5