banner30

banner29

İşte Arınç'ın damadının FETÖ'cülerle yaptığı telefon görüşmeleri!

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in FETÖ'nün tepe yöneticileri ile yüzlerce görüşme yaptığı ortaya çıkmıştı

Gündem 08.11.2019, 16:42 08.11.2019, 17:04
İşte Arınç'ın damadının FETÖ'cülerle yaptığı telefon görüşmeleri!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) üyeliğinden yargılanan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter beraat etti.

15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Arınç'ın damadı Yeter, mahkemede, FETÖ'nün darbe girişimine karşı sosyal medyada paylaşımlarda bulunduğunu ifade etmiş ve hakkındaki suçlamalara itiraz etmişti. 

YETER: ALAKAM YOK

Yeter, "Benim bu yapıyla hiçbir şekilde ilişkim olmamıştır. Dosyaya sunduğum sosyal medya paylaşımları da bunu kanıtlamaktadır. Vatanını, milletini ve bayrağını seven biriyim, beraatimi talep ediyorum." şeklinde savunma yapmıştı. Ancak, FETÖ’nün sivil toplum örgütlenmelerinde aktif rol alan Yeter'in, örgütün tepe yöneticileri ile çok yakın ilişkiler kurduğu biliniyor.

İDDİANAMEDE YER ALAN BELGE

Ekrem Yeter'in yargılandığı davanın iddianamesinde yer alan bir belge, Arınç'ın damadı ile FETÖ arasındaki ilişkinin boyutunu gözler önüne serecek mahiyette. Bu belgede, Yeter'in örgütün üst düzey isimleri ile yaptığı görüşmeler listelenmişti. "Tepe Yönetici" olarak kategorize edilen Cemil Koca, Şerif Ali Tekalan, Hüseyin Kara, Akın İpek, Bahattin Karataş, Tuncay Delibaşı ve Süleyman Uysal gibi önce gelen örgüt üyeleri ile yoğun telefon görüşmeleri yaptığı ortaya çıkmıştı. Ekrem Yeter'in en çok konuşmayı da 776 arama ile terörist başı Fetullah Gülen'in doktoru olan Tuncay Delibaşı ile gerçekleştirdiği tespit edilmişti.

Superhaber.tv

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?