banner30

banner29

İşte Babacan'ın partisinde bulunacak o 3 isim!

Eski AK Parti Milletvekili Emin Şirin, Abdullah Gül, Beşir Atalay ve Fehmi Koru'nun, Ali Babacan'ın önderliğinde kurulacağı iddia edilen yeni partide yer alacağını söyledi.

Gündem 02.08.2019, 00:33
İşte Babacan'ın partisinde bulunacak o 3 isim!

AK Parti İstanbul eski Milletvekili Emin Şirin katıldığı bir televizyon programında Abdullah Gül ile Ali Babacan'ın önderliğinde kurulacağı öne sürülen yeni parti hakkında açıklamalarda bulundu. Şirin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve gazeteci Fehmi Koru'nun, Babacan hareketinde yer alacağını iddia etti.

Emin Şirin

DAVUTOĞLU İLE YAPTIĞI SOHBETİ AKTARDI

İşte Şirin'in yeni parti ile ilgili açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"Yeni parti girişiminde bulunan arkadaşların gidişatına baktığımda, Sayın Davutoğlu ile dün bir buçuk saatlik bir sohbet yaptık. Davutoğlu hakikaten partinin içinde hala bir değişim olabilir mi? ümidini taşıyor. Ama konuşmaktan vazgeçmeyeceğini ve konuşmaya devam edeceğini söylüyor. Sayın Erdoğan'lı mı devam edecek? Bunu zaman gösterecek. Ama Davutoğlu'nda gördüğüm kararlılık, parti içinde düzelmesi gereken konuları hem Türkiye için hem Parti için söyleyecek. Bunun devam edeceği muhakkak."

PARTİDE YER ALACAK İSİMLER

"Sayın Abdullah Gül, Ali Babacan ve orada Beşir Atalay'ın ismini unutuyoruz. Nihat Ergün de biraz kenarda benim anladığım kadarıyla bu işin esası Abdullah Gül, Beşir Atalay, Ali Babacan ve hatta Fehmi Koru. İçeride olanların anlattıkları sistem bu oluyor."

FAZİLET PARTİSİ ÖRNEĞİNİ HATIRLATTI

Ama şöyle Davutoğlu 1998-1999'daki Abdullah Gül gibi Fazilet Partisi'nin içindeki yenilikçi hareket gibi değerlendirebiliriz. Buna mukabil Sayın Erdoğan ve diğer arkadaşlar da Fazilet kapatılmasında yeni partiyi kuralım diye bekleyenler gibi değerlendirebiliriz. İkisi de makbuldür ikisi de doğrudur. Bu insanların hiçbiri hakkında da bir hırsızlık şaibesi, para pul işlerine karıştığı şaibesi, hiçbiri hakkında da yoktur. Bu da müspet bir şeydir. Bu çerçevede yaptıklarından dolayı eleştiriler var. O konuda da 'Biz hiç hata yapmadık' diye çıkarlarsa çok ciddi bir problem olacaktır."

"OY ALABİLME TECRÜBESİ YOK"

 

Ahmet Davutoğlu'nun bazı konuları parti içi disiplin dolayısıyla yapmak mecburiyetinde kaldığını söylemeye çalıştığını belirten Şirin, "Ama onunda bazı muhasebeleri yapıp ben bu konularda doğru yapmadım diye çıkmasının faydası olacağı kanaatindeyim ancak Abdullah Bey'e geldiğim zaman çok daha ciddi bir tenkidim var. AK Parti'den çıkıp da yol alabilecek hangisi? Bunu seçmen nezdinde oy alabilme potansiyeli olarak soruyorsanız tabi ki şu anda 'Abdullahgiller' diyelim 'Babacangiller' daha önde görünüyorlar, potansiyel itibari ile çünkü Sayın Davutoğlu'nun bir hem meziyeti hem de eksikliği var. Devlet adamı olarak ortada duruyor ama oy alabilme tecrübesi yok ve bununla da uğraşmamış bugüne kadar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Ihsan 2 yıl önce
fehmi olduğuna göre fetö işin içinde beşirde hainin teki nankör bunlar Allah cezalarını versin.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?