İşte İmamoğlu'nun valiye 'it' dediği en net görüntü!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisine 'it' dediği anların yeni görüntüleri ortaya çıktı.

İşte İmamoğlu'nun valiye 'it' dediği en net görüntü!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu'da VIP salonunu kullanamadığı için Vali Seddar Yavuz'a "it" dediği iddia edilmişti.

Ekrem İmamoğlu bu sözlerini kesin bir dille yalanlamaması dikkat çekerken, ısrarla "it" dediğini kabul etmekten de kaçınmıştı.

Konuyla ilgili ajanslara düşen ilk görüntüdeki ifadeler, kimi çevreler tarafından "gitti de valiye" ifadesini kullandığı şeklinde çarpıtılırken, Vali Yavuz geri adım atmadı ve CHP adayı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun Ordu valisine 'it' dediği anın video görüntülerinin FOX TV'de olduğu açıklandı. İmamoğlu'nun da yakın arkadaşı olan Ana Haber sunucusu Fatih Portakal görüntüleri izlediğini açıkladı.

Portakal ayrıca, İmamoğlu'nun Vali Seddar Yavuz'a "it" dediğini de doğruladı, görüntüyü bizzat izlediğini de ekledi.

Ancak Fatih Portakal'ın elinde olan o görüntüleri yayınlamaktan kaçınması ise tepki topladı.

Kendisine yönelik yoğun eleştiri bombardımanı üzerine Portakal o görüntülerin, Global Haber elinde de olduğunu açıkladı.

Portakal, "Zaten soruşturma başlatıldı. O soruşturma başlatıldığında zaten istenir görüntüler. Global'de de zannedersem onlar. Verirler, bakarlar ondan sonra." ifadelerini kullandı.

Haber Global Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş ise bugün o çok tartışılan görüntüleri ilk kez kamuyu ile paylaştı.

Görüntülerde Ekrem İmamoğlu, "Vali itlik etmiştir" ifadelerini kullandığı çok net şekilde duyuluyor.

Bu görüntüler İmamoğlu'nun günlerdir Türkiye kamuoyunu yanıltarak, yalan ve yanlış beyanlar vererek aldatma teşebbüsünden bulunduğunu da gözler önüne serdi.

Valiye "it" denilmesi kadar, kamuoyuna göz göre göre yalan beyanda bulunulması ve vatandaşların aldatılmak istenmesi de bir utanç lekesi olarak Türk siyasetine büyük bir gölge düşürdü.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 6 ay Önce

Guzel kiviroyor kaçırdıkça rezil oluyor

SIRADAKİ HABER

banner5