banner29

İşte son tahrik! Mustafa Kemal heykeline baltalı saldırı...

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, kimliği belirlenemeyen bir kadın, Atatürk Anıtı'na balta ile vurdu. Saldırıdan sonra kaçan kadın, polis tarafından aranıyor.

Gündem 13.11.2018, 14:29 13.11.2018, 15:10

Çorlu'nun Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı'na gelen bir kadın, üzerinde taşıdığı baltalayı çıkarıp, Atatürk'ün ayak kısmına vurdu. Çevrede bulunanların tepki gösterdiği kadın, daha sonra baltayı çarşafının içine gizleyerek alandan uzaklaştı.

Heykelin ayak kısmında hafif hasarın oluştuğu saldırı, çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Haber verilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Polisin yaptığı incelemede baltalı saldırıyı gerçekleştiren kadının, Atatürk Anıtı'na bir yazı da bıraktığı görüldü. İçeriği açıklanmayan yazı, polis tarafında alınırken, kaçan kadının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Atatürk Anıtı'na yapılan baltalı saldırıyla ilgili emniyet mensuplarının çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Bizlerin hiç tasvip etmediğimiz bir olay. Emniyet mensubu arkadaşlarımız hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyorlar. En kısa sürede olayı gerçekleştiren zanlı yakalanarak adalete teslim edilecektir" diye konuştu.

PROVATÖRLER YORULMADI

Kemalist hassasiyetler zirve yaptığında Atatürk'e, Dini hassasiyetler yükseldiğinde ise Ezan'a saldırı yapanlar karanlık emellerini "eskimiş, temcid pilavı" yöntemlerle provake etmekten yorulmadı! En büyük "silahımızın" birlik ve beraberliğimiz olduğunu bilen çevreler, toplum mühendisliğine devam ediyor. Birliğimizi sarsmak için bizi ayrıştırmaya çalışanlar dün "EZAN TÜRKÇE OKUNSUN" derken bugün "heykellere" baltalarla saldırıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?