İşte Twitter'ın kapattığı hesapların yaptığı paylaşımlar!

Habervakti.com yazarı Engin Dinç kaleme aldığı son yazısında Twitter'ın "AK Parti'yi ve Erdoğan'ı olduğundan büyük ve güçlü göstermek" iddiasıyla kapattığı 7340 hesabın yaptığı paylaşımlar ve içerikleri hakkında dikkat çeken analizler paylaştı.

İşte Twitter'ın kapattığı hesapların yaptığı paylaşımlar!

Twitter'ın kapattığı söz konusu hesapları incelediklerini ifade eden Dinç,  "Hesap bilgilerine baktık, paylaşımlarına baktık, etiketleri gözden geçirdik. Sonuçta ne çıktı karşımıza dersiniz… Kocaman bir yalan, kocaman bir algı!" ifadelerini kullandı.

İŞTE ENGİN DİNÇ'İN O YAZISI

Siber vatan

Siber Vatan söylemi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından piyasaya sürüldü ve dillere pelesenk olmaya başladı.

Twitter’ın 7340 hesabı kapatıp iddia olarak da ortaya; hesapların yaptıkları paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partiyi olduğundan büyük ve güçlü göstermeyi amaçladığını attı. Yetmemiş gibi şeffaflık diyerek hesap bilgilerini ve içeriklerini de kamuoyuyla paylaştı. Tabi biz de boş durmadık ve söz konusu hesapları alıp inceledik, gerçekten böyle mi diye. Hesap bilgilerine baktık, paylaşımlarına baktık, etiketleri gözden geçirdik. Sonuçta ne çıktı karşımıza dersiniz… Kocaman bir yalan, kocaman bir algı!

Twitter’ın kapatarak blog açıklamasında AK Parti lehine çalıştığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı olduğundan daha güçlü gösterme gayretinde olduğunu iddia ettiği hesapların, Ocak 2020’de 859.516 tweet ve retweet attığı, bunların yaklaşık 500.000’inin EYT, çek ve ceza indirimi konularında talep tweetleri olduğu, 724 tanesinin AK Parti, 1672 tanesinin de Recep Tayyip Erdoğan hesabının retweeti olduğu görüldü. Yani atılanlar destek ve manipülasyon tweetleri değil, insanların ihtiyaçlarını dile getirmek için attığı gündem tweetleri, istek tweetleri…

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5