banner29

İstiklal Marşı'nı okuyamayan CHP, Erdoğan'a laf etti!

CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okumasından rahatsız oldu. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nı prompterdan okumasını gerekçe göstererek, dizeleri bilmediğini ima etti.

Gündem 12.03.2020, 17:03
İstiklal Marşı'nı okuyamayan CHP, Erdoğan'a laf etti!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nı prompterdan okumasını gerekçe göstererek, dizeleri bilmediğini ima etti. Halbuki CHP lideri Kılıçdaroğlu kağıttan baktığı halde İstiklal Marşı'nı okuyamamıştı. Aynı zamanda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da İstiklal Marşı’nı karıştırmıştı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını da okudu. Bundan rahatsız olan CHP’den skandal bir açıklama geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kendi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstiklal Marşı’nı kağıttan bile okuyamadığını unutarak, Erdoğan’ın dizeleri bilmediğini ima etti. Aynı zamanda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da İstiklal Marşı’nı okuyamamış, bir toplantıda İstiklal Marşı'nı iki kez okuyamayan CHP'li isim de kargaşaya neden olmuştu.

Altay rahatsız oldu

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik tepki çeken ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okuduğunu hatırlatan Altay, “Prompterdan okuduğu İstiklal Marşı’na sığınmak yerine, İstiklal Marşı’nın özüne ve ruhuna sığınsın” dedi. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurdukları partilere de temas eden CHP’li Altay, Erdoğan’ın “Nerede hata yaptım” demesi gerektiğini, böyle giderse “AK Parti’nin Erdoğan’dan istifa edeceğini” savundu.

Kılıçdaroğlu kağıttan bile okuyamamıştı

Altay Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nı prompterdan okuduğunu söyleyerek dizeleri bilmediğini ima etse de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir toplantıda İstiklal Marşı’nı kağıttan bile okuyamamıştı. “Al sancak” yerine “Alçak” diyen Kılıçdaroğlu, Milli Marşı’mızı bilmediğini gözler önüne sermişti.

İmamoğlu da hata yapmıştı

Aynı zamanda CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da, Belediye Meclis Toplantısı’ndan önce okunan İstiklal Marşı’nı karıştırmış ve “Olmaz dökülen” ifadesi yerine, “Olmaz öykülen” demişti.

CHP’lilerin toplantısı karışmıştı

Geçtiğimiz yıllarda Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Havutlu beldesinde, CHP Belde Teşkilatı binasının açılış töreninde, teşkilatta görev yapan emekli öğretmen Nezir Akpınar da İstiklal Marşı’nı okuyamamıştı. 2 denemesinde de başarısız olan Akpınar, şeker hastası olduğu için karıştırdığını savunmuştu.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Çebhe Sadeçe Özün Terif Edir Biz İyiyik Deyir Anlamıram Siz Kötü Bir İş Göremedinizmi Gördünüz Hemde Çok Ama Kötülüğünüzü Görene Söyleyenlere Dayanamırsınız Siz Ançağ Erdoğanı Görürsünüz Erdoğan Türk Halkına İyi Bir İş Göremedimi Suriye Köçkünlerine Yardım Etdi Kötü Oldu Köçkünlere Avropa Kapısı Açdı Kötü Oldu Çok Zor Allah Göyden Bakır Suriyenin Köçkünlerin Gözlerin Avropa Düşmenleri Çıkarır Öldürür Bütün Şunların Günahı Kim Çebhe Söyleyir Erdoğandı Çebhe MARŞINI Bilmirsen Erdoğandan Öyren Erdoğan Bütün Avropa Kapısın Ayağı İle Açır Sen İktiyar Olanda Başınla Acaçağsan Başına Düşmenler Tedavü Edeçek Deva Partisi Tedavü Edeçek Babaçan Sizin İlaçınız Ama Hayat Zor Bezen İlaçlarında Tedavüye Hayrı Olmur Çebhe Ne Yapaçağsan Geleçek Partisine Üz Tut Umarım Geleçekde. İyi Haberler Getirer Davudoğlu Çok Zor Geleçekde KİYAMET GÜNÜ Var Bir Az Geçikdiniz
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?